czwartek, 28 grudnia 2017

Kawa czy piwo. Coffee Stout z Browaru Kormoran

piwnynocnik.pl
 Coffee Stouty… Niby wszędzie dostępne, ale nie w każdym przypadku coffe z etykiety jest wyczuwalne w smaku tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Osobiście do Piwnego Nocnika wylaliśmy kilka coffe stoutów z uwagi na fakt, iż miałem inne oczekiwania. Nie były to piwa złe ,ale nie dały mi takiej dawki kawy jaką sobie wymarzyłem (o tym wkrótce). Powiecie „kawy Se zrób i dolej lagerka z przepisu na Waszej stronie”. Nie… choć może dla Was taki eksperyment wykonamy w 2018 roku.

Wracając do tematu kawy w piwie... ostatnio spróbowaliśmy Coffee Stouta z Kormorana. Tradycyjnie na etykiecie opis wzbudza zainteresowanie. Nie ma mowy o ziarenkach, o skorupkach, łupinkach z kawy. Jest za to historia i… smak. Smak kawy w pełnej okazałości. Pijesz jakby zmielone dopiero ziarna kawy zaparzone w butelce i momentalnie schłodzone. Wreszcie jest. Wreszcie jest Coffee Stout nie tylko z nazwy. Na pewno nie jedyny na rynku, ale z pewnością jeden z tych, które naprawdę mają poziom kawy na bardzo wysokim poziomie. Zaraz stwierdzisz, że Tobie wystarczy delikatna nuta. W porządku. My szukaliśmy czegoś innego. Żywej kawy zamkniętej w brązowej butelce. Jeśli szukasz takich wrażeń i Ty. Sięgnij po Coffee Stouta od Kormorana.

Odnosząc się jeszcze do brązowej butelki. Dopracowana ze żłobieniami zasługuje na wyróżnienie. Historia na etykiecie, kapsel opracowany specjalnie dla Kormorana. Takie detale też stanowią o jakości. Pod warunkiem, że ta jakość wyczuwalna jest też w zawartości butelki.

Browar Kormoran
Coffee Stout
Składniki: woda, słód jęczmienny jasny i ciemny, słód żytni, płatki owsiane, słód pszeniczny, kawa, chmiel, drożdże.
Metoda warzenia: tradycyjna, górna fermentacja
Pasteryzacja: Tak
Gatunek piwa: coffee stout
Zawartość alkoholu: 4,8% obj.
Ekstrakt: 14,5% wag.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia