poniedziałek, 8 stycznia 2018

Browar Bazyliszek przygotował na styczeń szereg premier w stylu IPA

piwnynocnik.pl blog piwny
Dla fanów piw kraftowych rok 2018 zapowiada się jeszcze lepiej niż poprzedni. Tak to już jest, że ta machina jest coraz lepiej naoliwiona. Warszawski Browar  Bazyliszek postanowił więc nie próżnować i rozpocząć od premier. Jeszcze w styczniu na rynek trafi kilka piw w stylu IPA. Każde z nich ma być charakterystyczne. I oby tak było w rzeczywistości.

Na pierwszy ogień ruszyła hybryda niemieckiego pszeniczniaka z lekkim amerykańskim IPA. Zasyp to w 53% słód pszeniczny, ale o ekstrakcie godnym IPA – uspokaja Browar Bazyliszek. W aromacie mamy mieć do czynienia przede wszystkim z cytrynami i bananami. Ma to wynikać z połączenia drożdży Wyeast Weihenstephan 3068 z chmielami Simcoe, Amarillo, Citra, Mosaic, CTZ, Magnum. Prawdopodobnie doszło już też do rozlewu MamGo!, American Psycho IPA, Cud nad Wisłą i India Pale Weizen.

Browar Bazyliszek posiada w swojej kolekcji ponad 24 piwa. Wśród nich m.in. Sen o Warszawie - kakowo-waniliowy mleczny stout żytni, Wwa - whisky wooden ale, Dupek żołędny - żołędziowa ciemna american IPA.

Źródło: Browar Bazyliszek

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia