czwartek, 11 stycznia 2018

Browar Deer Bear dołącza do zabawy. Premiera Hop Empire i Yam Yam z wodorostami.

Piwnynocnik.pl blop piwny
Browar Deer Bear z Torunia dołącza do rozkręconych już ekip, które wraz z początkiem roku postanowiły ruszyć z kopyta i zaprezentować premierowe piwa. Obok zapowiadanej kilka dni temu nowej wersji Yam Yam z makaronem i wodorostami będzie to Hop Empire czyli Imperialna IPA.

Yam Yam to Ramen IPA, w której zespół Deer Bear postanowił zaszaleć. Nowa wersja to mieszanka nietypowych składników. Obok wspomnianego makaronu pszennego i wodorostów Kombu wykorzystano również trawę cytrynową, świeży imbir i kolendrę. Jak podkreślają twórcy – ekstrakt podniesiony został do 16 plato. Zwiększony został też udział płatków owsianych.

Czy będzie tak pysznie jak sugeruje Deer Bear? Miejmy nadzieję, że już wkrótce przyjdzie nam to zweryfikować. Pod warunkiem, że piwo bez większego kłopotu będzie można namierzyć w specjalistycznych sklepach.

Wracając na moment do drugiej premiery, a więc Hop Empire wskazać wypada, że w tym przypadku będziemy mieć do czynienia z nieco bardziej standardową propozycją. Imperialna IPA o zawartości 8,5% alkoholi i 19 BLG nadal jest jednak dla nas małą tajemnicą, o której nie wiemy zbyt wiele.

Źródło: Deer Bear


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia