czwartek, 4 stycznia 2018

Browar Jana i przeciętny Al Bam w stylu Rye IPA

piwnynocnik.pl piwa kraftowePodczas degustacji piwa Al Bam z Browaru Jana zostaliśmy bardzo zaskoczeni, ale niestety nie do końca pozytywnie. Sprawdźcie bez nudzenia i zbędnych mdłości co tak właściwie mamy na myśli.

Rye IPA od Browaru Jana nie zapewniła nam zbyt wielu pozytywnych wrażeń. Nic tego nie zapowiadało, bowiem aromat związany z takimi owocami jak marakuja, brzoskwinia i mango dawał nadzieje, że wraz z nim będziemy mieć też do czynienia ze świetnym smakiem. Niestety. W szkle piwo wygląda na bardzo przejrzyste, wodniste – taki nieco lager. Tak, też jesteśmy zdziwieni.

W smaku dość dobrze wyczuwalna jest goryczka, ale niekoniecznie szlachetna i atrakcyjna. Oczekiwania mieliśmy zdecydowanie większe, a otrzymaliśmy piwo, o którym nie potrafiłby rozpisać się nawet Mickiewicz na haju. Al Bam jest totalnie nierówny. Może i zapach i barwa robi jakieś wrażenie, ale co z tego skoro nasze kubki smakowe nie skakały z radości nawet przez chwilę. W kategorii koncerniaków Al Bam może i by się wyróżniał, ale poprzeczka zawieszona przez piwa kraftowe okazuje się zbyt wysoka dla tego trunku.Więcej grzechów nie chcemy pamiętać.

 Piwo mieliśmy okazję przetestować w trakcie jednej z wizyt w lokalu Cesarska w Sosnowcu.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia