wtorek, 23 stycznia 2018

Browar Jana podkręca receptury, zmienia image i zapowiada premierę w Cesarskiej

Piwnynocnik.pl blog piwny

Browar Jana zapowiedział na najbliższą niedzielę premierę swojego nowego piwa w stylu Imperial IPA. Wraz z jego nadejściem ma dojść do korekt graficznych na etykietach kilku produktów, a także do podkręcenia receptur dotychczasowych piw. Efektu jesteśmy naprawdę ciekawi.

Piwnynocnik.pl blog piwnyPremiera ma mieć miejsce w sosnowieckim lokalu Cesarska. Nowa Imperialna IPA z usytuowanego w Zawierciu browaru ma być mętna, owocowa i soczysta. W takim towarzystwie ma pojawić się goryczka na poziomie 60 IBU oraz alkohol w wysokości 6,5%. Jak donosi Cesarska w piwie zastosowano słody: Pale Ale oraz bogactwo chmieli: Mosaic, Ekuanot, Citra, Palisade, Amarillo, Tomahawk i Centennial. Z dodatków będziemy mieć do czynienia z płatkami owsianymi i pszennymi. Wiadomo też, że ekstrakt jest równy 18,5 plato.

Odnosząc się jeszcze do zapowiadanych poprawek receptur liczymy, że dotkną przede wszystkim piwo Al Bam, które w trakcie degustacji okazało się dość przeciętne. Recenzję tego produktu możecie przeczytać w jednym z naszych poprzednich materiałów. Dla kontrastu polecamy też tekst dotyczący robiącego wrażenie Oktawio 24.

Źródło:
Browar Jana
Cesarska

Czytaj też: 

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia