piątek, 5 stycznia 2018

Browar Kormoran wraca z Imperium Prunum. Premiera 20 stycznia!

piwnynocnik.pl portal o piwachTrzecia warka Imperium Prunum z Browaru Kormoran jest już gotowa do rozlania, spakowania i wysyłkę w Polskę - sygnalizuje zespół. Piwo z 26% ekstraktu i 11 % alkoholu z dodatkiem Suski Sechlońskiej - wędzonej śliwki posiadającej unijny certyfikat Chonionego Oznaczenia Geograficznego to , o którym słyszał niemal każdy miłośnik piw kraftowych będzie mieć premierę dokładnie 20 stycznia. Wraz z nią znów będzie o nim głośno.
produkt

"Już tradycyjnie, styczeń to czas porteru i nowa, 3 warka Imperium Prunum – imperialnego porteru z suską sechlońską.Gdy Wy wyczekujecie 20 stycznia, kiedy to wypada najbliższy Dzień Porteru, u nas praca wre. Suska już odłowiona (notabene szukamy pomysłów na jej spożytkowanie, może chcecie, byśmy rozesłali ją wraz z beczkami?), piwo czeka na rozlew, opakowanie i wysyłkę w Polskę. Mamy nadzieję, że Imperium Prunum będzie stanowiło punkt obowiązkowy Waszych porterowych toastów! My już nie możemy się doczekać!" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Imperium Prunum to imperialna (dubeltowa) wersja króla polskich piw porteru bałtyckiego. Tradycyjne portery mają 21% ekstraktu i ok. 9% alkoholu. Nasze piwo ma 26% ekstraktu, a drożdże odfermentowały je do 11% alkoholu. Piwo jest czarne, nieprzejrzyste, z beżową drobnopęcherzykową pianą. Piękne rubinowe błyski ujawniają się po każdym łyku w czasie powolnego spływania po ściance naczynia - podkreśla Kormoran.

W aromacie uderza feeria ciemnych zapachów: kawy, kakao, czekolady i czekoladowych pralin sowicie nadzianych owocami z likieru. Wszystko to unosi się łącząc z nutami szlachetnego alkoholu oraz wędzonych owoców. Co ważne, zdecydowana wędzona nuta łącząca oba elementy kompozycji piwa pochodzi nie od wędzonych słodów, a od zastosowania Suski Sechlońskiej – wędzonej śliwki węgierki pochodzącej z okolic wsi Sechna, posiadającej unijny certyfikat Chronionego Oznaczenia Geograficznego - czytamy dalej.

Nasz portal bacznie będzie przyglądał się trzeciej warce. Zostańcie z nami.

Źródło: Browar Kormoran

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia