środa, 3 stycznia 2018

Browar Pinta i 8 Wired uwarzyli Porter Bałtycki w Nowej Zelandii. Premiera wiosną 2018

piwnynocnik.pl portal o piwieJak donosi Browar Pinta już wiosną 2018 roku na półki sklepowe trafi nowy Porter Bałtycki uwarzony w… Nowej Zelandii. Nasza reprezentacja podjęła współpracę z jednym z najbardziej znanych tam browarów 8 Wired, którego założycielem jest Søren Eriksen. Bałtyk-Tasman będzie czwartym polsko-zagranicznym kooperacyjnym Porterem Bałtyckim jaki wypuściła ekipa Pinty.
"Wspólnie uwarzyliśmy - a jakże - Porter Bałtycki. Klasycznie: 22°Plato, nowozelandzka woda, polskie chmiele: Marynka, Lubelski, Sybilla, drożdże W 34/70. Co ciekawe - to był ledwie drugi lager uwarzony przez 8WIRED w ich 9-letniej historii. Pierwszy był niemiecki Pilsner, uwarzony w celu namnożenia drożdży na potrzeby Bałtyk-Tasmana" – podkreśla Zespół Pinta.
Pierwszym z kooperacyjnych Porterów Bałtyckich z udziałem Pinty był Bałtyk-Pacific, uwarzony w Japonii z Baird Brewing Co. Kolejny - polsko-włoski Bałtyk-Adriatico uwarzony przez PINTĘ w kooperacji z Amarcord. W lipcu 2017 roku powstał polsko-brazylijski Bałtyk-Atlantico uwarzony w gościnnych progach browaru DUM w Kurytybie. Czy Bałtyk-Tasman odpali i trafi wraz z wiosną w gusta odbiorców? O tym z pewnością przeczytacie na Piwnym Nocniku.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia