poniedziałek, 22 stycznia 2018

Browar Świebodzin i owocowy zawrót głowy - HEJZI - Oatmeal Hazy IPA

Piwnynocnik.pl blog piwny
Oprócz recenzji nie zapominamy o dostarczaniu Wam świeżych aktualności dotyczących m.in. piw premierowych. Tym razem Browar Świebodzin zapowiedział swój nowy produkt HEJZI w stylu oatmeal hazy IPA. Jego premiera miała miejsce 20 stycznia na kranach podczas Craft Beer Night w C-60. Będą też butelki!

Ma być owocowo i mętnie. W trakcie degustacji mamy poczuć wyraźną nutę owoców tropikalnych. Twórcy zapowiadają, że zadowoleni powinni być fani chmielu Mosaic, a duży zasyp płatków owsianych ma sprawić, że smak powinien być odbierany jako gładki. Wkrótce mają pojawić się informacje dotyczące dostępności HEJZI w wersji butelkowej. Tymczasem do sieci wypłynęła etykieta, z której wynika, że alkohol wyniesie 5,4%, ekstrakt utrzymany zostanie na poziomie 15 stopni wag., z kolei IBU określane jest na 5 z 12 punktów w skali.

Czekamy i liczymy na pozytywne wrażenia związane z premierą, a przede wszystkim mamy nadzieję, że unikniemy rozczarowania z jakim ostatnio mieliśmy do czynienia w przypadku Yam Yam z Browaru Deer Bear.

Źródło: Browar Świebodzin

Czytaj też:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia