poniedziałek, 29 stycznia 2018

Jak Fiodor przemienił się w Idiotę, czyli zapowiedź nowego piwa Browaru Trzech Kumpli

Piwnynocnik.pl blog piwny
Lawina komentarzy na profilu Browaru Trzech Kumpli powoduje, że pierwsza wieść tego tygodnia, jaką przekażemy Wam na Piwnym Nocniku dotyczyć będzie sylwetki Fiodora, który przemienił się w Idiotę. O co chodzi? O szybką zmianę nazwy nowego piwa. Okazało się, że zupełnie nieświadomie doszłoby do powielenia nazwy, którą wykorzystał wcześniej amerykański browaru Stone Brewing. Mało tego! Chodzi o ten sam styl – Russian Imperial Stout i wspólny element etykiety - cerkwie.

Zespół Trzech Kumpli podzielił się tą nietypową historią wczoraj na swoim oficjalnym facebookowym profilu. W momencie posypała się lawina komentarzy dotycząca właśnie nieplanowanej zmiany nazwy piwa z Fiodor na Idiota. Co ciekawe, pierwsza nazwa zrodziła się w głowach twórców jeszcze zanim ten Russian Imperial Stout zaczął być warzony – „Uwielbiamy twórczość Fiodora Dostojewskiego, zatem na długo przed warzeniem naszego Russian Imperial Stoutu wiedzieliśmy jaką nadamy mu nazwę. Był to dla nas wybór oczywisty i żadna inna nazwa nie miała tak krótkiego procesu twórczego w naszym dotychczasowym dorobku”- tłumaczy Browar.

„Zrobiliśmy obowiązkowy research w sieci pod kątem "zajętości" i nie znaleźliśmy absolutnie niczego niepokojącego. Dopiero kilka dni temu wpadliśmy przez przypadek na Fyodora z cenionego przez nas browaru amerykańskiego Stone Brewing. Kolana się pod nami ugięły i poczuliśmy się jak....” – dodają twórcy.

Powoli staje się jasne dlaczego Fiodor przekształcił się w Idiotę. Dalej jest jednak jeszcze ciekawiej i jednocześnie zmiana zaczyna mieć sens. „Skoro czujemy się tak jak już wspominaliśmy, a Idiota to jedna z lepszych książek Dostojewskiego, to plan B na nazwę w zasadzie sam się napisał! Mamy nadzieję, że przyjmiecie ciepło przemianę Fiodora w Idiotę. Pewnie będziecie się śmiać, ale z nową nazwą poczuliśmy się bardzo dobrze.” – czytamy dalej.

Z nieplanowanej akcji wyszła całkiem niezła promocja nowego piwa. I choć nie znamy jeszcze jego parametrów, to nazwę trudno będzie zapomnieć. Mamy nadzieję, że ten Russian Imperial Stout będzie naprawdę dobrym „idiotą”.


Czytaj też:


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia