środa, 10 stycznia 2018

Krakowski Browar Bagry z kolejną warką Białego Szkwału

Piwnynocnik.pl blog piwny
Młody krakowski Browar Bagry wystrzelił do sklepów kolejną warkę Białego Szkwału – piwa lekkiego, rześkiego i delikatnie kwaskowego za sprawą pszenicznego słodu. Przy kreowaniu trunku twórcy usytuowali goryczkę na stosunkowo niskim poziomie. Mamy tu do czynienia z chmielem Magnum i prawdziwą rzemieślniczą pracą.

Bagry to browar, mający w swojej ofercie takie piwa jak Ahoj przygodo – APA, Wiatr w żagle – Polish ale, Cała naprzód – Oatmeal stout oraz omawiany pszeniczny Biały Szkwał.
Nazwa Browaru nawiązuje do zbiornika wodnego w Krakowie, powstałego w wyniku zatopienia wyrobisk żwirowni. Znajduje się pomiędzy ul. Lipską a ul. Wielicką, na terenie Płaszowa, w Dzielnicy XIII Podgórze i cieszy się dużą popularnością wśród klubów żeglarskich. Mamy więc tutaj kolejny przykład powiązania nazwy browaru oraz piw z miejscem, w okolicy którego został stworzony.

Na uwagę zasługuje fakt, że twórcy pracują na własnym sprzęcie i w oparciu o autorskie receptury - „Warzymy piwo w sposób rzemieślniczy, własnoręcznie i naturalnie, bez użycia chemii i przyspieszaczy. Pracujemy na bazie własnych, autorskich receptur w oparciu o najwyższej jakości składniki, w tym starannie selekcjonowane chmiele.”

Nowa warka Białego Szkwału Piwo w pierwszej kolejności trafiła do krakowskiego sklepu przy ul. Grochowej 20. Niewiele później piwo znajdziemy zapewne zarówno na kranach, jak i w innych lokalnych sklepach. Browarowi Bagry również będziemy przyglądać się z uwagą. Zgodnie z naszym założeniem o wszelkich doniesieniach poinformujemy Was na łamach portalu.

Źródło: Browar Bagry

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia