czwartek, 11 stycznia 2018

Lwówek Jankes – piwo ciekawostka

Piwnynocnik.pl blog piwny
Jankes z Browaru Lwówek to piwo ciekawostka i rzec można już klasyk. Nie ukrywajmy, że podobnie jak do Szklanej Pułapki albo Kevina bardzo chętnie się do niego wraca. Wiemy jednak, że początki bywają ciężkie. M.in. dlatego nie zalecamy rozpoczynania od niego przygody z piwami innymi niż lager. Dopiero po pewnym czasie docenia się go bowiem w pełni i wyłapuje wszystko co w nim najlepsze.

Lwówek Jankes to stosunkowo grzeczny zawodnik. Jego 4,2% nie robią wrażenia, ale nie muszą, bo nie mają większego znaczenia. Piwo to ma w sobie coś zdecydowanie ważniejszego. Tak ważnego jak wąs Małysza w trakcie lotu. O czym mowa? O jakości, która mimo zróżnicowanych warek utrzymuje się na dobrym poziomie.

Jest to piwo mętne, gęste i goryczkowe. Wyczuwalny karmel nadaje mu nieinwazyjnej słodyczy. Wyobraźcie sobie jak dobrze komponuje się on z owocami tropikalnymi, których aromat roznosi się nad szkłem. Na uwagę zasługuje również kapitalna praca chmieli. Goryczka, którą wnoszą nie znajduje się w tym piwie tylko na pokaz. Jest wyraźna, charakterystyczna i uzależniająca. Wciąga jak Klan po trzech Porterach, albo jak Mario Bros kiedyś na Pegasusie po podwieczorku. Nie do końca bawić będzie jednak początkujących odkrywców, których może zdominować na tyle, że ich kubki smakowe nie będą w stanie cieszyć się pozostałymi atutami tego piwa.

Atutami takimi jak zróżnicowane doznania smakowe, wspomniany aromat i wysoka pijalność, które przebijają atuty jakimi chwali się nie jedna modelka po przekombinowaniu swojego biustu u artystów od „upiększania”. Niech mówią co chcą, ale w przeciwieństwie do sztucznych biustów jest to naprawdę udane piwo Browaru Lwówek, które za każdym razem zaskakuje czymś innym. W dodatku w stosunkowo niskiej cenie – pół litrową butelkę jesteśmy w stanie kupić za niespełna 4 złote. Często pojawia się w tej cenie w Lidlu. Za te kilka złotówek otrzymujemy bardzo dobre piwo, które przebija nie tylko wspomniane sztuczne biusty, ale i wiele dostępnych na rynku piw sprzedawanych w cenie bliskiej 10 złotych. 

Dane podstawowe:
Nazwa: Jankes
Browar: Lwówek
Alkohol: 4,2%
Ekstrakt: 12,5%

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia