wtorek, 2 stycznia 2018

Coffeelicious Special z Piwnego Podziemia mlekiem, kawą, czekoladą i biszkoptami płynące?

piwnynocnik.pl
Mleko kojarzy Wam się z koszmarem z dzieciństwa, a obrazując z kożuchem na białym płynie w przezroczystej szklance lub emaliowanym garnku? Zwiększająca się ilość milk stoutów i milkopodobnych piw skutecznie pociągnęła naszą rękę właśnie w ich kierunku. Pomyśleliśmy sobie – a co tam najwyżej Piwny Nocnik łyknie. Efekty wszystkich wykonanych degustacji opiszemy rzecz jasna na naszej stronie. Tymczasem do dzieła – zaczynamy od Coffeelicious Special, czyli Coffee Milk Stouta z Browaru Piwne Podziemie. Dowiedz się jak tak naprawdę jest z tym tajemniczym mlekiem.

Mleko, mleko, mleko. Od krowy? Wlane na chama do butelki i eksperymentujta, pijta, zachwycajta się. Niekoniecznie. W piwach tych mamy do czynienia z laktozą. Cukrem mlecznym, które wnosi do smaku słodycz, łagodność i posmak mleczny. Możecie też spotkać się z nazwą Sweet Stout i Cream Stout. W ramach ciekawostki warto dodać, że nazwa Milk Stout, mogąca sugerować zawartość mleka, była kilkukrotonie przyczyną rozpoczęcia się spraw sądowych przeciwko takim brytyjskim producentom jak Tennenth’ Milk Stout czy Calder’s Milk Stout. Po rozpatrzeniu sprawy stwierdzono, że nie istnieje akt prawny zabraniających stosowania nazwy „Milk Stout” w Wielkiej Brytanii, mimo że może wprowadzać odbiorcę w błąd.

W przypadku Coffeelicious Special z Browaru Piwne Podziemie posmak mleczny występuje w minimalnym stopniu. Nie przeszkadzałoby nam gdyby pojawiło się go odrobinę więcej. Z kolei łagodność i słodycz faktycznie rozlewa się po naszym podniebieniu i przełyku tworząc przyjemną osłonę, gwarantując nam, że poczujemy kolejne nieinwazyjne nuty smakowe. Piwne Podziemie wyciągnęło też ze swojego podziemnego magazynu deserowe biszkopty, łagodną kawę i odrobinę czekolady. Po prostu – czuć to i nie ma sensu Was nudzić, bo zaraz poczujecie ze swoich smarftonów i laptopów wydobywające się z nich aromaty. Piwo nie sprawia wrażenia bardzo gęstego, ale zapewnia dość wrażeń, by uznać je za ciekawe.

Dane:
Browar: Piwne Podziemie
Nazwa: Coffeelicious Special  
Alkohol: 6.5%
Ekstrakt: 18.5 blg

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia