poniedziałek, 1 stycznia 2018

Porananas - łagodna IPA z Browaru Hoplala

Browar Hoplala Porananas
Kobiety też warzą piwo. Browar Hoplala stworzony przez duet dwóch Pań ma już na rynku garść własnych produktów. Jeden z nich Porananas mimo, że do lata daleko trafił w nasze ręce i rozbujał chmielem i ananasem. Lubicie trochę mniej goryczkowe klimaty i szukacie czasem czegoś lżejszego? Nie pijecie lagerów, a co za tym idzie nie dolewacie soku do lagerka, bo chcecie jednak cieszyć się też smakiem piwa niekoniecznie rozerwanym na kawałki przez owoce? Browar Hoplala przy kreowaniu Porananas wziął to pod uwagę.

Porananas, a właściwie pora na nas – wydawać by się mogło, że założycielki browaru zawarły w nazwie tego piwa ukryty przekaz sugerujący, że piwna rewolucja dopiero się rozpoczyna i czas, by wzięły w niej udział również Panie!

Nieprzesadzona zawartość ananasa, którego posmak pozostaje w ustach. Słody Pale Ale, dość mocno wyczuwalny pszeniczny i jednocześnie chmiele: Amarillo, Warrior i Columbus, które bardzo wyraźnie czuć podczas degustacji sprawiają, że otrzymujemy produkt doskonały na lato. Co dla nas pewne - Porananas nie zamierza walczyć o miano sztosu. Twórcy skoncentrowali się na pijalności. W efekcie mamy do czynienia z łagodnym, orzeźwiającym pineapple IPA dla każdego – w tym dla początkujących miłośników piw kraftowych, którzy nie są gotowi na agresywne smaki. Podkreślić raz jeszcze trzeba, że nie jest to radler ani lager z dodatkiem soku ananasowego. Żeńskim reprezentantkom z Browaru Hoplala będziemy przyglądać się z uwagą.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia