wtorek, 16 stycznia 2018

ReCraft zapowiada powrót piwa Banany na Rauszu

Piwnynocnik.pl blog piwny
Śląski Browar ReCraft ze Świętochłowic ogłosił światu, że już wkrótce na półki sklepowe powrócą Banany na Rauszu. W momencie pisania tych słów trwa warzenie na całego. Tymczasem przypomnijmy krótką historię Browaru Reden, który jako pierwszy wypromował to piwo i dowiedzmy się jak trafiło w szeregi Browaru ReCraft.

Piwnynocnik.pl blog piwny
Faktem jest, że początkowo Banany na Rauszu wypłynęły za sprawą Browaru Reden. Przyjęte na scenie dość przyjaźnie zyskały wielu sympatyków i spokojnie można uznać je za jedno z tych piw, które mają w sobie coś, co sprawia, że zapamiętujemy je na dłużej. 

W 2016 roku kraj obiegła wiadomość, że browar przestanie istnieć. Był to komunikat bardzo zaskakujący, tym bardziej, że Reden radził sobie z tworzeniem piw całkiem dobrze. Kojarzono go jednak z innym małym browarem restauracyjnym noszącym tę samą nazwę i istniejącym w sąsiedztwie miasta Świętochłowic czyli Chorzowie. Nie trzeba dodawać, że indywidualność to niezwykle ważny element, który umożliwia pójście naprzód. W tym przypadku powiązania mogły w tym przeszkadzać. Tym bardziej, że nazwę Reden na Śląsku można napotkać jeszcze przynajmniej kilka razy.

W rezultacie doszło nie do bezwzględnej likwidacji, a do kosmetycznych dla odbiorców zmian. Na pierwszy rzut oka tylko zmian w nazwie. Pojawiło się nowe estetyczne logo i profesjonalny design etykiet. Nazwę Reden zastąpił ReCraft i tak browar rozpoczął działalność z czystą kartą. Zmieniona nazwa nie miała wpływu na skład załogi, która dokonała naprawdę trudnego zadania. Obeszło się jednak bez ofiar – przynajmniej tak wygląda to z zewnątrz. Dziś większość fanów dobrego piwa kojarzy markę ReCraft nie tylko na Śląsku, a nowa nazwa oprócz wniesionego powiewu świeżości odcięła twórców od powiązań z innymi firmami. Cel zrealizowany. Udało się pójść naprzód. Wróćmy do Bananów na Rauszu.

Jak wiadomo sprawdzonych receptur nie powinno się zmieniać. M.in. dlatego Banany na Rauszu wracają pod tą samą nazwą, z której piwo jest znane.Wielu długo czekało na kolejny rzut tego piwa, by ponownie poczuć wyraźny aromat bananów, charakterystyczną pszenicę, dość wyraźną goryczkę i pracę wędzonego słodu.
Kiedy dokładnie zawita do sklepów i czy dojdzie do niekoniecznie potrzebnych korekt w sprawdzonej recepturze? Postaramy się dla Was to ustalić.

Źródło:  Browar ReCraft

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia