poniedziałek, 8 stycznia 2018

Soczyste grejpfrutowe Misty z Browaru Trzech Kumpli

Piwnynocnik.pl blog piwny
Vermont IPA w całej okazałości? Naszym zdaniem te wszechogarniające grejpfruty z jakimi mamy do czynienia w Misty nie znikną z naszej pamięci na długo. Jeśli mamy bawić się tym stylem, to chcemy, by tak soczyście było za każdym razem. Chcesz wiedzieć więcej? Musisz poświęcić minutę swojego życia – tyle mniej więcej zajmie Ci przeczytanie naszej recenzji. Możesz zyskać jednak coś więcej – kilka minut przyjemności przy wyróżniającym się piwie.


Vermont IPA – soczystość, owocowość, mętność i nawet wrażenie, że pijemy sok. Tak krótko można opisać styl piwa, który przyjdzie nam dziś degustować. Wybór ponownie padł na testowane przez nas niedawno Misty reprezentujące Browar Trzech Kumpli.

Po otwarciu butelki i przelaniu piwa do szkieł bez namysłu wystrzeliwują żółte grejpfruty. W ich towarzystwie prezentują się też inne owoce cytrusowe i tropikalne. Aromat jest tak naturalny, że nie sposób powstrzymać się od komentarzy. Misty może jest z nazwy i wyglądu mglisty, ale owoce, a przede wszystkim grejpfrut ani przez chwilę nie są bez wyrazu. Chmiele Mosaic, Citra, Amarillo, Columbus, Chinook, Palisade, bez których Misty byłoby tylko sokiem też realizują się w swojej roli bardzo właściwie. Goryczka jaką nadają jest delikatna i przyjemna. Dopełnia ją goryczka charakterystyczna dla grejpfrutów. Piwo to jest niesamowicie soczyste i orzeźwiające, a co za tym idzie bardzo pijalne. Zapada w pamięć i smakuje również zimą. Oczywiście nie trudno wyobrazić sobie dobrze schłodzone Misty w upalny dzień. Jednym słowem - bajka. Jest to zdecydowanie bardziej charakterystyczne piwo Browaru Trzech Kumpli niż omawiane ostatnio PanIPAni. Mamy jednak na uwadze fakt, że jest to inny styl.

Pomyślicie może, że zachwycamy się jakbyśmy pili wodę z kaloryfera. Serio? Z kaloryfera? Tak już poważniej - jest czym się zachwycać. Browar Trzech Kumpli stworzył piwo, które na pewno na dłużej zapisze się na polskiej scenie piw kraftowych. Nie zniknie wśród setek innych podobnych produktów. O tym marzy chyba każdy. Tak samo jak każdy miłośnik piwa marzy, by na tak udane produkty trafiać przy każdej degustacji. Misty to produkt skierowany zarówno do rozpoczynających przygodę z piwami kraftowymi, jak i nieco bardziej doświadczonych piwoszy.

Podstawowe dane:
Nazwa: Misty
Browar: Trzech Kumpli
Styl: Vermont IPA
Chmiel:  Mosaic, Citra, Amarillo, Columbus, Chinook, Palisade
Alkohol: 5.5 %
Ekstrakt: 15 %
IBU: 40

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia