środa, 10 stycznia 2018

Spóźniony grudniowy Pracownik Miesiąca od Browaru Zakładowego pędzi do sklepów

Piwnynocnik.pl blog piwny
Browar Zakładowy budzi się powoli po sylwestrze, szuka za oknem zimy i… z małym opóźnieniem prezentuje kolejne nowe piwo. W grudniowym Pracowniku Miesiąca będziemy mieć do czynienia z anyżem, imbirem i cynamonem. Co prawda premiery soczystych piw naciskają na wiosnę, a nawet lato, by to właśnie te pory roku przejęły w Polsce pałeczkę, ale kto wie – być może sypnie jeszcze śniegiem, a mróz rozładuje nie jeden akumulator w naszych samochodach?

Pracownik Miesiąca – Grudzień 2017 ma potencjał, by przywrócić zapach świąt do naszych domów. Użyte przyprawy są na tyle charakterystyczne, że bez problemu powinny zaprzyjaźnić się z naszymi nosami. Co jeszcze czeka nas wewnątrz butelki? M.in. chmiel Chinook i drożdże S33. Jak zapowiada Browar Zakładowy – butelki już za momencik powinny pojawić się w sklepach.


Na podkreślenie zasługuje fakt, że Browar Zakładowy to nie tylko nazwa. Powstał on bowiem w miejscowości Poniatowa w budynku należącym wcześniej do kompleksu zakładów Predom – EDA produkujących w latach 1937 – 1988 m.in. sprzęt AGD. Na Piwnym Nocniku doceniamy takie detale.

Dane podstawowe:
Browar Zakładowy
Nazwa: Pracownik Miesiąca - Grudzień
Ekstrakt: 13% wag.
Alkohol: 4,5% obj.
IBU: ~15
Chmiel: Chinook
Słód: Jęczmienny
Drożdże: S33
Dodatki: cynamon, imbir, anyż

Źródło:  Browar Zakładowy

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia