wtorek, 2 stycznia 2018

Tropical Imperial India Pale Ale z Browaru Wrężel

piwnynocnik.pl
Tropical Imperial India Pale Ale z Browaru Wrężel to piwo z tych, które wcześniej czy później wypadałoby spróbować. Chociażby dlatego, by przekonać się czy bawią nas takie klimaty. Jakie? Amerykańskie chmiele, piekąca wręcz goryczka (110 IBU) i tropikalne owoce wydobywające się z 500 mililitrowego szklanego zbiornika pokrytego zieloną etykietą.

Nie tak dawno na Piwnym Nocniku rozmawialiśmy o Winchesterze z Browaru Faktoria, które choć proponuje odbiorcy obok tego co w nim najlepsze jeszcze dodatkową szczyptę, to nie na tyle wyważoną, by radować się nią jak odwołaną wizytą teściowej. Wtedy zapowiadaliśmy, że przygotujemy kilka innych propozycji dla poszukujących w piwie wysokiej goryczki i jednocześnie wyczuwalnych wyraźnie innych nut. Sięgnęliśmy więc po tropikalną odsłonę od Wrężela z nadzieją, że nie wylejemy na nią w tym materiale pomyj stwierdzając, że tropikalny to może i jest, ale tylko opis na butelce. Pomyj żadnych nie będzie, bowiem tropikalny charakter jest i wykonuje swoją pracę tak dobrze jak pies szukający zakopanej w ogródku kości swojej ofiary. Zdecydowany aromat bezustannie towarzyszy nam bowiem podczas degustacji.

Goryczka też pogrywa sobie odważnie, w wyniku czego dostajemy mieszkankę skrajności przypominające te charakterystyczne dla kobiet będących w pierwszym trymestrze ciąży. Raz gorzko, raz słodko i tak podczas całej wędrówki przy piwie. Wędrówki przenoszącej nas na chwilę gdzieś, gdzie umysł skoncentrowany jest tylko i wyłącznie na tym, by delektować się każdym kolejnym łykiem.

Poniosło nas? Takie odczucia nie mają miejsca po otwarciu każdej butelki przywiezionej naszą furą z wyprawy do któregoś ze sklepów. Na pewno niedługo wrócimy do tego piwa i ocenimy go raz jeszcze. Jesteśmy ciekawi czy był to sen czy rzeczywistość. Rezultatem podzielimy się rzecz jasna również z Wami.

Podstawowe dane: 
Browar: Wrężel
Nazwa: Tropical Imperial India Pale Ale
Słody jęczmienne: Pale Ale, Pilzneński
Słody pszeniczne: Pszeniczny Jasny
Chmiele: Columbus, Chinook, Centennial, Simcoe, Citra, Equinox
Drożdże: Safale - Fermentis US-05
Alkohol: 8,5%
BLG:  19,1
IBU: 110

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia