czwartek, 4 stycznia 2018

Tajemnicza Vermont IPA z Browaru ReCraft

piwnynocnik.pl blog piwnyKolejne piwo, które wpadło w nasze szpony to Vermont IPA z Browaru ReCraft. Ciekawe czy piwo tego zespołu wyróżni się czymś z tłumu i sprawi, że zapamiętamy je na dłużej. Jeśli już czytaliście choć kilka materiałów na naszym portalu wiecie, że nie będziemy owijać w bawełnę i marudzić w myślnikach po najniższej linii oporu. Przejdźmy więc do konkretów czyli... przelania piwa do szkła i wio do stolika.

Styl Vermont IPA/New England IPA kojarzy się z owocami, mętnością jaką daje nam często dodawany wsad. Powinno być owocowo w smaku i aromacie, bez dominującej goryczki. I tak jest chociażby w przypadku Misty z Browaru Trzech Kumpli, o którym na dniach przeczytacie na naszym portalu. Tymczasem jednak zmuszeni jesteśmy wrócić do wizji jaką chce przedstawić nam Browar ReCraft.

To co od razu rzuca się w oczy to nieprzeciętna mętność. W aromacie nie dzieje się zbyt wiele, ale bez problemu można wyczuć owoce cytrusowe. Goryczka istnieje lecz jest na tyle delikatna, że pełni w tym piwie rolę statystki. Rolę ważniejszą odgrywa natomiast charakterystyczna kwaskowatość, która niesamowicie podkręca naszą ciekawość. Uwaga - to nie kwaskowatość jaką zapewniają nam owoce cytrusowe. To zupełnie inna bajka… Niech trwa jak najdłużej.

Co ważne - kwaskowatość ta nie sprawia, że wszystkie inne wartości tego piwa pozostają stłumione niczym nerwy kibiców przez policję w trakcie „meczu przyjaźni”. To nie koniec! Vermont IPA z Recraftu to piwo z tych, które zaskakują przy każdym łyku. Jest w nim coś specyficznego – na tyle, że zastanawiamy się co czeka nas przy kolejnym zanurzeniu w szkle. Warto to podkreślić i jednocześnie docenić starania twórców.

Piwo znalazło się na kranie w lokalu Cesarska w Sosnowcu, dzięki czemu zapewniliśmy sobie sporą dawkę pozytywnych wrażeń. Jeśli będziecie mieć okazję nabyć Vermont IPA z Browaru ReCraft, to nie ma sensu długo się zastanawiać. Na pewno będziecie świadkami dobrze napisanej historii, co niestety nie zawsze się zdarza.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia