piątek, 23 lutego 2018

Co powiecie na Saison Red Wine Barrel Aged od Browaru Dwie Wieże?

Piwnynocnik.pl blog o piwie
Browar Dwie Wieże przypomina, że Saison Red Wine Barrel Aged z beczek nr 1 i 4 trafił już do sklepów. Dziś natomiast w krakowskim lokalu Weźże Krafta oraz warszawskiej herbaciarni Same Fusy będzie można spróbować blendu z beczek 2 i 3. Polujący na butelki mogą powoli szykować się do eskapady na sklepy, w których ta wersja ma pojawić się w ciągu najbliższych dni.

Jak wynika z zapisów widniejących na etykiecie - piwo Saison Red Wine Barrel Aged. (blend z beczek 2 i 3) leżakowane było prawie 5 miesięcy w beczkach, w których leżakowało polskie czerwone wino Regent, Rondo, Marechal Foch oraz Leon Millot. Browar Dwie Wieże wspomina także o aromatach, które mają kojarzyć się z białymi owocami, delikatnymi przyprawami i suchym drewnem. W smaku z kolei mamy dostrzegać wytrawność i kwaskowatość skontrowaną beczkową wanilią.

Trunek posiada 6,3% alkoholu i 12,8 BLG ekstraktu. Wśród składników znalazł się słód jęczmienny, pszeniczny, Special B, a także chmiel odmiany East Kent Golding oraz drożdże Be-134. Pojemność butelek wynosi 330ml.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia