piątek, 2 lutego 2018

Klasyka Waszczuków dla początkujących odbiorców. Zapowiedź American Pils oraz Dry Stout

Piwnynocnik.pl blog piwny
Browar Waszczukowe wyciąga rękę do początkujących odbiorców piw rzemieślniczych i wypuszcza na rynek serię łagodniejszych propozycji. Mają one zachęcić tych, którzy po raz pierwszy sięgają po trunki innego typu niż lager. "Pamiętacie pierwszy w życiu łyk IPY? Może to być przecież trochę szokujące, a znalezienie przyjemności w mocnej goryczce przychodzi z czasem" – przypominają twórcy.

Jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy. Wystarczy przypomnieć sobie własne pierwsze podejścia do goryczkowych piw, gdzie 40 IBU wydawało się czymś nie do przełknięcia. Do dziś przecież wielu z Waszych znajomych najchętniej zakończyłoby degustację takiego piwa po pierwszym łyku. "Podjęliśmy wspólną decyzję o stworzeniu nowej serii naszych piw. Takich, które będą mogły stanowić idealny zaczątek przygody z piwem rzemieślniczym(…). Wychodzimy naprzeciw potrzebom, które widzimy na rynku. Kolejnym razem, gdy Wasz znajomy zapyta o polecenie dobrego piwa na początek, pamiętajcie o Klasyce Waszczuków" – czytamy w oficjalnym komunikacie Browaru Waszczukowe.

PIwnynocnik.pl blog piwnyPierwsza z propozycji to American Pils z alkoholem na poziomie 4,7% i ekstraktem 12,5%. Wśród zastosowanych słodów znajdziemy Pilzneński i Pszeniczny. Z kolei odmiany chmieli z jakimi zapoznają się odbiorcy to Chinook, Cascade oraz Tomahawk.

Drugie z piw to Dry Stout o mocy 5,3% i ekstraktem na poziomie 14%. Ciemne piwo ma wprowadzić odbiorcę w aromaty i smaki związane z palonością i gorzką czekoladą. Słody jakie zastosowano to Pilzneński, Monachijski, Cookie, Czekoladowy, Brown i jęczmienny palony. Odmiana chmielu na jaki postawiono znana jest z nazwy Marynka.

Źródło:  Browar Waszczukowe


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia