środa, 28 lutego 2018

Kolejne piwo z serii Miłosław Warzy Śmiało. Czas na Weizenbock z Cascarą!

piwnynocnik.pl blog o piwie
Browar Fortuna zapowiedział kolejne piwo z serii Miłosław Warzy Śmiało. Tym razem autorzy przygotowali dla nas Koźlaka pszenicznego (Weizenbock) wzbogaconego cascarą, czyli z hiszpańskiego skórką lub łupiną otaczającą owoc kawowca. Całość ma posiadać solidną podbudowę i nuty suszonych owoców posiadających delikatny posmak kawy!

Cascara przez jakiś czas temu traktowana była jako produkt uboczny procesu produkcji kawy. Stanowiła skórki pozostałe po oddzieleniu miąższu od ziaren. W wyniku eksperymentów doszło do opracowania metody pozwalającej na łatwiejsze oddzielenie całej skórki, która po poddaniu procesowi suszenia okazała się idealnym produktem do tworzenia aromatycznych naparów. Cascara nazywana jest inaczej herbatą z wiśni kawowca. Jak sprawdzi się w premierowym piwie Browaru Fortuny? O tym przekonamy się na dniach, bo piwo zostało już rozlane do butelek.

Wiadomo już, że trunek wyposażony został w ekstrakt na poziomie 16,5 Plato. W przypadku alkoholu wskazówka zatrzymała się na 6,7%, natomiast poziom IBU zamknął się na 24 punktach. Czekamy z niecierpliwością na dostawy do sklepów!

Źródło: Browar Fortuna

Czytaj też: 


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia