poniedziałek, 12 lutego 2018

Końska Dawka powraca. Chrzanowa propozycja dla odważnych od Piwoteki.

Piwnynocnik.pl blog piwny
Lubicie chrzan? A co powiedzielibyście na jego końską dawkę w piwie? Jeszcze przed Wielkanocą Browar Piwoteka wypuści na salony kolejną warkę Pszenicznego Chrzanowego Saisona, dzięki czemu sami będziecie mogli odpowiedzieć na zadane przez nas pytania. Piwo za sprawą tego dodatku bez dwóch zdań zaliczyć można do kategorii tych specyficznych. Do takich wariacji Piwoteka zdążyła nas już jednak przyzwyczaić.

Końska Dawka to piwo skierowane do poszukujących mocniejszych wrażeń, a przede wszystkim tych, którzy lubią celować w trunki inne niż klasyczne. Jeśli już podejmiecie wyzwanie to w towarzystwie chrzanu odnajdziecie kwas mlekowy, a także 5,5% alkoholu i 12,5 BLG. Słody jakie zastosowano w piwie to: Pszeniczny Jasny i Pale Ale W przypadku chmieli będziemy mieć do czynienia z odmianami Zeus i Palisade. Drożdże na jakie postawiono to z kolei Mangrove Jack’s French Saison.

Chrzan nie jest jedynym nietypowym dodatkiem do piwa, jaki stosowała w swojej karierze załoga Piwoteki. Wcześniej w trunkach znalazły się m.in. śledzie, a degustowane przez nas Miasto Kominów zaskoczyło nas aromatem bandaży i apteki.

Źródło: Browar Piwoteka


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia