wtorek, 27 lutego 2018

Lager + ananas = ? Sprawdźcie sami! Nowość od Browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht

piwnynocnik.pl blog o piwie
Mamy kolejną premierę! Wkrótce na rynek trafi - Jasne, że ananas, który być może zapoczątkuje zupełnie nową serię piw od Browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht. Jak sygnalizują autorzy – piwo ma być lekko zakręconym jasnym lagerem z dodatkiem ananasa. Całość wyposażona zostanie w 4,3% alkoholu i ekstrakt na poziomie 12%. Czy taki trunek ma szansę na sukces?

Trudno stwierdzić. Nie ulega jednak wątpliwości, że tym razem Browar celuje w szerszą grupę odbiorców. Nie wiemy jednak, czy faktycznie ananasowy Szyszak będzie oficjalnym reprezentantem nowej serii piw. Jeśli tak, to prawdopodobnie możemy spodziewać się szeregu owocowych lekkich trunków – w sam raz na lato. Oczywiście nie pogniewamy się jeśli zostaniemy pozytywnie zaskoczeni.

Browar nie pokusił się o wyciągnięcie wszystkich asów z rękawa i wypuścił do sieci zaledwie dwuzdaniowe oświadczenie - Od pewnego czasu całą załogą kombinowaliśmy nad nowym piwem, może nawet nad nową serią piw. Chcieliśmy uwarzyć coś nowego, coś świeżego! Kilka udanych burz mózgów, opracowana receptura, testy dodatków i… Mamy to!

O wszelkich nowych doniesieniach tradycyjnie poinformujemy Was na łamach Piwnego Nocnika.

Aktualizacja: Faktycznie będziemy mieć do czynienia z nową serią piw, którą twórcy nazwali - Szyszak. Wszystko wskazuje na to, że będzie ją wyróżniać lekkość i owocowy charakter.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia