czwartek, 1 lutego 2018

Prawdziwa gratka dla fanów gum balonowych - premiera Turbo IPA z Browaru Inne Beczki już w czwartek!

Pamiętacie gumy Turbo? Browar Inne Beczki poleciał po bandzie i wypuszcza premierowe piwo Turbo IPA łączące style American IPA i Belgia Saison. Wiele wskazuje na to, że czeka nas bogactwo aromatów, wśród których mamy znaleźć przede wszystkim gumę balonową, goździki, banany i brzoskwinię. Odrobinę owoców takich jak papaja, mango, marakuja i grejpfrut mają dorzucić od siebie amerykańskie chmiele. Niewykluczone, że dostrzeżemy też nuty agrestu i ziaren pieprzu.

Piwo ma posiadać aż 8,8% alkoholu. Ekstrakt na poziomie 19% też robi niezłe wrażenie. Na uwagę zasługują dodatki, czyli skórka gorzkiej pomarańczy i kolendra indyjska. Interesują Was zastosowane odmiany chmieli? Już odpowiadamy! Będą to Citra, Ekuanot, Simcoe i Columbus. Wśród słodów zatańczy słód Abbey, Pszeniczny i Pilzneński.


Na koniec parę słów o Twórcach:
Inne Beczki to browar rzemieślniczy, stworzony przez dobrych kumpli. Warzą piwo kontraktowo w zaprzyjaźnionych browarach, a ich motto "pontonem przez ocean". Jak sami mówią: "Zaczynaliśmy od najprawdopodobniej najmniejszego baru z piwem na świecie. Spotkanie ze Szpiegiem miało zaledwie 23 m kw. Kilka lat później otworzyliśmy pierwszy multitap w Warszawie – "Cuda na Kiju".

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia