środa, 14 marca 2018

Czas na premierę stycznia 2018 - Hejzi od Browaru Świebodzin

piwnynocnik.pl blog piwny
Zachęceni pozytywnymi wrażeniami zapewnionymi za sprawą degustacji Sekala, postanowiliśmy pójść za ciosem i sięgnąć po kolejny trunek wypuszczony na rynek przez Browar Świebodzin. Czas więc na premierę stycznia 2018 roku, czyli piwo Hejzi utrzymane w stylu Oatmeal Hazy IPA, które w szkle zaprezentowało nam się jako mętne, miodowe i pokryte wysoką białą pianą. Tym razem „na dzień dobry” atakuje nas solidna porcja słodkich owoców, które dojrzewają wraz z każdą kolejną minutą.

I tu zatrzymamy się na chwilę, bo owoce w Hejzi ostrzegają, że nie powinno opisywać się ich jednym zdaniem. Trudno się temu dziwić, bowiem w trakcie degustacji tropikalne aromaty szturmują w kierunku naszych nosów, chwaląc się swoimi atutami. Wraz z każdym podniesionym stopniem Celsjusza poczynają sobie coraz odważniej, czego efektem jest osiągnięcie przez nie maksymalnego poziomu dojrzałości, który ociera się nawet o tzw. przejrzałość. Skoro już wykonaliśmy to, czego oczekiwały od nas owoce skupimy się na kolejnych elementach tego trunku. Mając w głowach degustację Sekala i udany początek przygody z Hejzi nasze oczekiwania są ogromne. Czy Browar Świebodzin znów im sprosta?

Już teraz uspokajamy – smak nas nie rozczarował. Mamy tu dość wysoki poziom owocowej słodyczy, która jednak rozwija skrzydła dopiero po osiągnięciu wyższej temperatury. Autorzy poszli więc tą samą ścieżką, którą wędrowali przy opracowywaniu aromatu. W smaku Hejzi napotykamy również na zauważalną goryczkę, która bardzo dobrze reaguje na ruchy wykonywane przez wspomniane słodkie atrakcje. Na uwagę zasługują również płatki owsiane, które wygładzają całą treść piwa i naprawdę nie trzeba szukać ich głęboko, by dojść do takich wniosków.

Całość określić trzeba jako solidną i treściwą. Browar Świebodzin znów zapewnił nam więc równowagę w każdym z doświadczanych w trakcie degustacji elementów. Przypomnieć również wypada, że Hejzi miał swoją premierę dopiero w styczniu 2018 roku, o czym informowaliśmy Was w jednej z poprzednich aktualności. Wiele wskazuje jednak na to, że mimo krótkiego stażu, szybko odnajdzie się na rynku. Jego zawartość broni się bowiem sama.

Dane podstawowe:
Browar Świebodzin
Nazwa: Hejzi
Styl: Oatmeal Hazy India Pale Ale 
Ekstrakt: 15%
Alkohol: 5,4%


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia