piątek, 23 marca 2018

Dwie premiery od Piwnego Podziemia w stylu New England IPA - Juicy Jazz i Weird Era

piwnynocnik.pl blog o piwie
Piwne Podziemie nieśmiało pyta, czy macie już dość stylu New England IPA. Jeśli Wasza odpowiedź brzmi – nie, to szykujcie się na degustację dwóch premierowych piw. Juicy Jazz utrzymany w wyżej wymienionym stylu wyróżniać będzie 37% zasyp płatków owsianych. Weird Era to z kolei New England Rye IPA z 37% zasypem żyta występującym w towarzystwie chmieli odmian Amarillo, Mosaic i Palisade.

Zarówno w przypadku Juicy Jazz, jak i Weird Era poziom ekstraktu wyniesie 15,5%. Nieco mocniejsza będzie pierwsza z pozycji, która osiągnęła wynik równy 6,4% alkoholu, czyli o 0,4% wyższy od propozycji żytniej.

Premiera obu trunków będzie mieć miejsce już w sobotę podczas planowanego kranoprzejęcia w Pubie Piwoteka Narodowa. Niewiele później w Polskę wyruszą butelki.

To już kolejny raz w tym roku, kiedy Piwne Podziemie wypuszcza na rynek jednocześnie dwa nowe piwa. Wcześniej z taką sytuacją mieliśmy do czynienia za sprawą Permanent Vacation w stylu North East IPA oraz mocniejszego odpowiednika Double EGO, czyli North East Double IPA. Recenzje tych piw bez problemu znajdziecie na Piwnym Nocniku.

Źródło:  Piwne Podziemie

Czytaj też:   

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia