czwartek, 29 marca 2018

Hiszpańskie klimaty na Beer Geek Madness 2018, czyli Sangriale od Browaru Pinta

piwnynocnik.pl blog o piwie
Browar PINTA też zbroi się przed Beer Geek Madness 2018 i prezentuje premierowe piwo Sangriale. Trunek wyposażony będzie w 6,1% alkoholu i ekstrakt na poziomie 14 Plato. Czego spodziewać się w smaku? Przede wszystkim owoców! Do cytrusowo nachmielonego pale ale twórcy dodali bowiem mnóstwo soku z wiśni, czerwonej pomarańczy i nektarynki.

To kolejny Browar po Nepomucenie, który zainspirował się tradycyjnym hiszpańskim napojem alkoholowym Sangria. Oczywiście jesteśmy ciekawi, co uwarzyło pozostałych 30 polskich Browarów, które zadeklarowały swój udział w imprezie. Damy znać!

Tymczasem przypomnijmy, że Beer Geek Madness 2018 odbędzie się we Wrocławiu już 7 kwietnia. Będzie to 6 edycja festiwalu piwnego określanego jako jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie. Impreza tradycyjnie odbędzie się w industrialnych wnętrzach Zaklętych Rewirów. Na miejscu pojawią się wspominani reprezentanci browarów polskich, ale i m.in. przedstawiciele sceny hiszpańskiej. Formuła BGM pozostała bez zmian - "Płacisz raz, degustujesz ile chcesz!". Przy wejściu każdy uczestnik otrzyma szkło degustacyjne, do którego będą serwowane piwa w próbkach 100 ml. Trunki będzie można dowolnie powtarzać, aż do wyczerpania zapasów. 

Jak podkreślają organizatorzy – „każda edycja Beer Geek Madness to inny motyw przewodni i specjalni goście. Tym razem festiwal odbędzie się pod hasłem „INTENSE”, a do udziału zaprosiliśmy Hiszpańskie Browary Rzemieślnicze – to największa liczba przedstawicieli zagranicznych browarów w historii Beer Geek Madness”.

Na imprezie pojawią się 32 polskie browary, które specjalnie na imprezę przygotują piwo inspirowane motywem przewodnim, a także piwo Topowe. Przed nami więc ponad 30 premier jednego wieczoru i łącznie 64 piwa do spróbowania.

BGM 6 odbędzie się w sobotę 7 kwietnia w Zaklętych Rewirach położonych przy ul. Krakowskiej 100 we Wrocławiu. Koszt biletu to wydatek od 139 do 199 zł w zależności od wybranego pakietu. Wszelkie informacje na temat wejściówek dostępne są na stronie biletprosze.pl

Źródło:

Czytaj też: 
Wiemy już co przygotował Browar Nepomucen na Beer Geek Madness 2018. Będzie to piwo w stylu Sangria Gose!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia