wtorek, 6 marca 2018

Już wkrótce w sieci sklepów Makro i Lidl wiosenny zestaw piw od Browaru Kormoran

piwnynocnik.pl blog o piwie
Nadchodzi długo wyczekiwana wiosna... Z tej okazji Browar Kormoran przygotował prezent dla wszystkich fanów piwnych trunków. Tym razem będzie to zestaw jasnych piw wraz z dość klasycznym szkłem. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Począwszy od lekkiego niskoprocentowego 1 na 100 Lite APA, poprzez złote i słodowe Marcowe oraz łagodne i słodkie Orkiszowe z Miodem, aż do klasycznego lagera - Warmińskie Rewolucje, kończąc na mocno goryczkowym piwie z serii Podróże Kormorana - American IPA.

Jak informuje Browar Kormoran na swojej stronie internetowej powyższy zestaw powinien pojawić się już w tym tygodniu na pólkach sieci Makro oraz Lidl.

  • 1 na 100 Lite APA - w stylu Rye APA, niefiltrowane, niskoprocentowe (tylko 1%), z udziałem żytnich słodów oraz chmieli: Citra, Lubelskiego, Marynka, Sybilla, ekstrakt 6,5%
  • Marcowe - w stylu Oktoberfestbier, niefiltrowane, długo leżakowane, alkohol 5,8%, ekstrakt 14,5%
  • Orkiszowe z Miodem - z dodatkiem warmińskiego miodu, niefiltrowane, jasne, alkohol 5,1%, ekstrakt 14,5%
  • Warmińskie Rewolucje - jasny lager, chmiele: Sybilla i Marynka, alkohol 5,2%, ekstrakt 12,5%
  • Podróże Kormorana American IPA - w stylu AIPA, z użyciem amerykańskich chmieli: Cascade, Chinook, Citra, Mosaic i Centennial, goryczkowe (IBU 85), niefiltrowane, alkohol 6,0%, ekstrakt 16%
Na koniec przypominamy, że w styczniu skonfrontowaliśmy ze sobą ostatnią pozycję z listy, czyli American IPA od Kormorana z innym przedstawicielem gatunku, a mianowicie Atakiem Chmielu od Browaru Pinta. Jeśli chcecie wiedzieć jak przebiegł pojedynek przeczytajcie sami!
Czytaj też: Dawaj na ring. Konfrontacja w stylu American IPA. Pinta i jej Atak Chmielu vs Kormoran AIPA

Źródło: Browar Kormoran

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia