środa, 14 marca 2018

Macie ochotę na kokos, kawę i czekoladę w płynie? Sięgnijcie po Coco Moon od Birbanta!

piwnynocnik.pl blog piwny
Już w najbliższą sobotę 17 marca Dzień Św. Patryka. Na ten dzień Browar Birbant zapowiedział premierę swojego nowego piwa! Odbędzie się ona w multitap barze Kufle i Kapsle w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 25. Jak pisze załoga Browaru trunek ten będzie dostępny także w innych pubach, a z kolei w przyszłym tygodniu pojawią się butelki.

Wiemy już kiedy i gdzie będzie się można napić nowego piwa, ale jeszcze nie wiemy co dla nas przygotowano. Już zdradzamy!
Coco Moon to kokosowo-kawowy milk stout, którego ekstrakt wynosi 15,5% a alkohol osiąga poziom 5%.


Jak przystało na stouta, znajdziemy słody palone i czekoladowe, decydujące o aromacie, barwie i smaku. Dodano również płatki owsiane i laktozę, co złagodziło dość wyraźną goryczkę. Jednakże to nie wszystko. W nazwie mamy kokos a więc pora go poszukać! Na stronie zespołu Birbant czytamy, iż piwo leżakowało kilkanaście dni w towarzystwie uprażonych wiórek kokosowych, a następnie (na kilka dni przed rozlewem)  "spotkało się" z ziarnami gwatemalskiej kawy El Jaguar z palarni kawy Coffee Hunter. Czy wyczujemy te wszystkie dodatki podczas degustacji? Czekamy na szeroką dystrybucję butelek i próbujemy. Piwo zapowiada się bardzo ciekawie więc na pewno będzie naszą pozycją obowiązkową!

Źródło: Browar Birbant

Czytaj też:
Sour Force, czyli kooperacyjny projekt Browaru Szpunt i Birbant, czy wystrzeli nas w kosmos?

Klasyczny Porter Bałtycki z Browaru Birbant 
Red AIPA od Birbanta, czy naprawdę grzechu warta?

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia