środa, 21 marca 2018

Nowa seria piw od Browaru Deer Bear. Czas na niesamowitą Blend Battle! Kto na pierwszy ogień?

piwnynocnik.pl blog o piwie
Browar Deer Bear udowadnia, że lubi eksperymentować i zapowiada nową ciekawą serię piw. Próby z nietypowymi dodatkami już były. Czas na Blend Battle, czyli połączenie tego co najlepsze w wypuszczonych dotychczas trunkach! Na pierwszy ogień toruńska załoga postanowiła stworzyć White India Pale Gose, który powstał ze skrzyżowania Yam Yam Ramen w stylu IPA i Let’s Cook, czyli Gose z morelą i limonką! Oj będzie się działo.

Blend Battle vol. 1 zaprezentowany zostanie w ten weekend podczas Silesia Beer Fest IV w Katowicach. O samej imprezie możecie przeczytać w jednej z naszych poprzednich aktualności. Tymczasem wróćmy do tego ciekawego projektu i omówmy kilka faktów.

Blend rozpoczynający nową serię Browaru Deer Bear powstanie z połączenia Yam Yam Ramen IPA, którego wyposażono w nietypowe dodatki takie jak makaron, wodorosty kombu, imbir i kolendrę (o ich dostrzegalności przeczytacie w naszej recenzji) oraz Let’s Cook, czyli wspomnianego we wstępie Gose z morelą, limonką, a także szczyptą soli. Widzicie więc, że połączenie jest dość odważne i ciekawi jesteśmy jak będzie to wyglądać w praktyce.

A skoro już jesteśmy przy wyglądzie, to wspomnieć musimy, że ekipa weszła w projekt w stu procentach i oprócz łączenia cieczy postanowiła skrzyżować etykiety blendowanych piw, czego efekty widzicie na załączonej grafice. Mamy tu więc zarówno pandę znaną z Yam Yam, jak i misia z Let’s Cook. Nieźle!

Nie da się ukryć, że pomysł na serię Blend Battle jest ciekawy i pewnie niejednokrotnie zostanie wykorzystany przez inne Browary. W przypadku Deer Bear jest co łączyć - twórcy mają bowiem w swojej ofercie sporo piw, których nie można wrzucić do szufladki z napisem „standardowe”. 

Źródło: Browar Deer Bear


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia