piątek, 2 marca 2018

Od 9 marca w sieci sklepów Aldi Jaśnie Pian oraz Hopin od Browars

piwnynocnik.pl blog piwny
Już od 9 marca w sieci sklepów Aldi będziecie mogli zaopatrzyć się w dwa piwa reprezentujące ofertę limanowskiego zespołu Browars. Będzie to ciekawy Jaśnie Pian utrzymany w stylu White India Pale Ale oraz nieco bardziej klasyczny Hopin, czyli Polish IPA.

Z produktami limanowskiego Browaru mieliśmy już do czynienia wcześniej (m.in. podczas przystanku w schronisku Orlica w Szczawnicy ). Autorzy nie boją się eksperymentów i często decydują się na łączenie styli oraz stosowanie nietypowych dodatków. Szkoda, że w ofercie nie pojawił się też charakterystyczny Japan San (Japan Pale Ale). Liczymy jednak, że Aldi szybko naprawi to niedociągnięcie!

W przypadku piwa Jaśnie Pian będziemy mieć do czynienia z 6% alkoholu, 15 stopniami BLG i goryczką na poziomie 60 IBU. W składzie znajdziemy słód jęczmienny i pszeniczny, a wśród dodatków płatki pszenne, kolendrę indyjską, skórkę pomarańczy i rumianek. Cena jaką przewiduje Aldi to 6,99 zł.

Hopin to z kolei przede wszystkim wyraźna goryczka, a także świeży owocowy smak i aromat. Wpływ na nie mają zastosowane nowofalowe polskie odmiany chmieli Chinook (PL), Puławski (PL) i Iunga (PL). Alkohol utrzymany został na poziomie 5,6% natomiast poziom ekstraktu osiągnął wynik 14 BLG. Druga z propozycji załogi Browars kosztować będzie 5,99 zł.

Sieć sklepów Aldi pozytywnie nas zaskoczyła. Liczymy, że to dopiero początek i już niebawem będziemy mogli poinformować Was o kolejnych ciekawych piwach, które pojawią się w ofercie!


2 komentarze:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia