piątek, 2 marca 2018

Pinta miesiąca - marzec 2018 spędzimy z Beauty and the Stout

piwnynocnik.pl blog o piwie
Mamy już marzec. Browar Pinta zaprezentował kolejne piwo z serii Pinta Miesiąca 2018. Po Parritapa i Oatlaaga przyszedł czas na Beauty and the Stout, czyli Cocoa Wheat Foreign Extra Stout o zawartości alkoholu na poziomie 6,3% i ekstrakcie określonym na 16,5 BLG. Co tak naprawdę kryje się w butelce? Sprawdźmy!

Browar podkreśla, że pszeniczny Extra Stout uwarzony został z dodatkiem kakao, a podczas leżakowania towarzyszyła mu łuska ekwadorskiego kakaowca. Użycie słodu pszenicznego oraz płatków pszennych zapewniło kremową fakturę piwa. Twórcy wyróżniają też zastosowane najlepszej jakości słody palone z angielskiej słodowni Thomas Fawcett, które nadały piwu ciemną barwę oraz nutę kawy i gorzkiej czekolady. Całość ma została dopełniona aromatycznym kakao dodanym w formie sproszkowanej oraz wspomnianymi łuskami wprowadzonymi na okres leżakowania. Czyżby Beauty and the Stout miał zdecydowanie wyróżniać się na tle poprzedników akcji Pinta Miesiąca 2018?

O tym będziecie mogli przekonać się już wkrótce, bowiem od początku marca piwo będzie trafiać do lokali biorących udział w akcji. Na temat reprezentantów poprzednich miesięcy przeczytacie oczywiście w naszych poprzednich aktualnościach.


Źródło: Browar Pinta

Czytaj też:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia