czwartek, 1 marca 2018

Prawdziwa gratka z okazji urodzin browaru Rockmill! tylko 400 butelek 1st Anniversary

piwnynocnik.pl blog o piwie
Browar Rockmill kończy rok! Z okazji urodzin na rynek trafi prawdziwa torpeda, czyli urodzinowe piwo 1st Anniversary, Double Barrel Aged Imperial Stout with Coffee and Vanilla. Bazą do piwa jest Imperialny Stout 25 BLG, 10% ABV, leżakowany ponad 6 miesięcy w dwóch różnych beczkach (Bourbon Wild Turkey oraz Jack Daniel’s Single Barrel). Butelek o pojemności 750 mililitrów będzie tylko 400 – każda z nich ma posiadać indywidualny numer!


Nad tym piwem pracowaliśmy od czerwca 2017 roku. Jest to piwo urodzinowe, które jest wyrazem naszej pasji, ale również podziękowaniem w stronę Was, naszych fanów – podkreślają twórcy. Do piwa dodaliśmy kawę oraz ogromną ilość wanilii. Kawa na jaką padło tym razem to roast pod espresso od nie byle kogo, a mianowicie od Mistrza Świata Roasterów 2015 – Auduna Sorbottena. Wyczujemy w tej kawie nuty czekoladowo-karmelowe z bardzo delikatną owocowością – dodaje Browar Rockmill.

Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się jeszcze, że kawa była parzona 10 razy po 2 litry, a każde zaparzenie miało mierzony TDS, czyli ilość rozpuszczonych jednostek kawy w wodzie, tak aby spełniał standardy Speciality Coffeee Association. O dystrybucji piwa Browar będzie informował na bieżąco. 400 butelek to jednak naprawdę niewiele…

Źródło: Browar Rockmill

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia