środa, 28 marca 2018

Silesia Beer Fest IV naszym okiem. Sprawdźcie co czekało na nas w Katowicach

piwnynocnik.pl blog o piwieSilesia Beer Fest IV za nami. Trudno zliczyć ilość litrów piwa przelanych minionego weekendu w Galerii Szyb Wilson w Katowicach. Nie sposób też ustalić ile butelek zostało przez wystawców sprzedanych. Jedno jest pewne - działo się, a po zgromadzonych tłumach stwierdzić trzeba, że zainteresowanie było ogromne.

Wśród stoisk wypatrzeć można było kobiety i mężczyzn w wieku od 18+ do… nie sposób stwierdzić. Bardzo fajnie, że po piwa rzemieślnicze sięgają też reprezentanci wieku 30, 40, 50 i tak dalej. Oczywiście jeszcze wiele litrów piwa upłynie nim stanie się to standardem, ale widać postęp. Wracając do samej imprezy opowiemy Wam trochę jak wyglądało to od środka.

piwnynocnik.pl blog piwny

piwnynocnik.pl blog o piwie

piwnynocnik.pl blog piwny

Po pokonaniu drogi z parkingu do holu, gdzie mieściła się prowizoryczna kasa z ogarniętym chłopakiem, wreszcie poczuliśmy zapach piwa i… grilla. Skuszeni rzecz jasna piwem postanowiliśmy zacząć właśnie od tej strefy mieszczącej się wewnątrz Galerii. Oprócz piw lanych z kranów, których ceny zależne były od typu proponowanego trunku, a także jego pojemności, bez trudu można było ustrzelić gadżety w postaci szkła, otwieraczy, czy wreszcie najważniejszego – butelek na wynos. Te ostatnie na pewno zadowoliły licznie zgromadzonych kierowców, co najlepiej widać było po ilości zaparkowanych na parkingu samochodów. Nie zabrakło jednak propozycji bezalkoholowych chociażby od Browaru na Jurze (Motocyklista) czy Browaru Studio (Mad Driver).

piwnynocnik.pl blog o piwie

W pierwszym pomieszczeniu swoje stoiska wystawiała mniejsza część Browarów. Znalazła się tu za to m.in. strefa wykładów. W drugiej części galerii miało już miejsce prawdziwe eldorado. To tu naszym zdaniem mieściło się centrum festiwalu. W środkowej części pomieszczenia stanęły stoliki, przy których trwała nie jedna degustacja urozmaicana m.in. pajdą chleba z dodatkami. Oczywiście ich ilość pomnożona razy pięć nie byłaby w stanie ugościć wszystkich. Przy ścianach rozstawione zostały świetnie przygotowane stoiska. Przy większości z nich kolejki, które na szczęście dla stojących dość szybko rozładowywano. Widać było jednak delikatne różnice w ich długościach. Stanowiska niektórych Browarów niekoniecznie mogły liczyć na gigantyczne zainteresowanie. Na pewno jednak przez te dwa dni miały też swoje lepsze momenty.

Łącznie w Galerii Szyb Wilson zgromadziło się 25 browarów. A byli to:
Browar Śląski Alternatywa / Beer Bros. / Biała Małpa / Browar Brewera / Brokreacja / Browar Dziki Wschód / Browar na Jurze
Browar Za Miastem / Browariat / Cydr Smykan / Deer Bear / Doctor Brew / Browar Dukla / Browar Golem / Browar Hajer / Browar Kazimierz / Browar Komitet / Browar Łańcut / Browar Maryensztadt
Browar Rzemieślniczy Piekarnia Piwa / Browar PiwoWarownia / Browar Profesja / Browar ReCraft / Minibrowar Reden - Chorzów
Browar Szpunt / Warsztat Piwowarski

piwnynocnik.pl blog piwny

piwnynocnik.pl blog o piwie

Na dworze stanęły food trucki, gdzie można było przyjąć coś ciepłego. Na zdjęciu widzicie też grilla z prawdziwym kraftowym menu. Tu jednak byliśmy krócej, bo w środku działo się zdecydowanie więcej. Premierowe trunki, zapach, którym przesiąkliśmy (po powrocie do domu nasze ubrania wciąż utrzymywały aromat wygenerowany przez piwo), a także pozytywna atmosfera, której nie sposób było nie zauważyć, to chyba najlepsze określenia tego, co serwował wszystkim Silesia Beer Fest IV. Zauważyliśmy też, że wzrasta szeroko pojęta kultura picia. Większość postawiła na szkło, co zdecydowanie podnosi jakość degustacji w stosunku do plastikowych kubeczków. Nie widzieliśmy żadnych incydentów, ale o tym może wypowiedzieć się szerzej ktoś, kto był na festiwalu od początku do końca, a przede wszystkim widoczna ochrona, która też sprawiała wrażenie mocno ogarniętej. 

piwnynocnik.pl blog o piwie

Ze swojej strony dajemy rekomendację czwartej odsłonie Silesia Beer Fest w Katowicach i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji – przede wszystkim tych, którzy jeszcze takiego festiwalu nie zaliczyli. Nie ukrywamy jednak, że wybór większego obiektu mógłby rozwiązać kilka małych problemów.

piwnynocnik.pl blog piwny

Z wydarzenia przywieźliśmy cztery premierowe trunki. Recenzje dwóch z nich możecie już znaleźć na Piwnym Nocniku. Zachęcamy do ich przeczytania, bo ustrzeliliśmy naprawdę rozkładające na łopatki piwa:

Browar Śląski Alternatywa - Whisky Pils 4#4 leżakowany w beczkach po Whisky – 330ml 18 zł
Browar PiwoWarownia Chill po Dymie (Wędzony Stout z papryką habanero) - 500ml 10 zł
Browar Golem – 500 ml 12 zł
Browar ReCraft – Banany na Rauszu 500ml 12 zł

piwnynocnik.pl blog o piwie


Czytaj też:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia