sobota, 17 marca 2018

Zakupy w marketach. Czy można je nazwać piwnymi rajami?

piwnynocnik.pl blog o piwieJak zapewne zauważyliście, ostatnio na naszej stronie zapowiadaliśmy dużo piw, które miały pojawiać się w marketach.
Oprócz Lidla, który już jakiś czas temu przyzwyczaił nas do tego, iż w czwartkowej ofercie pojawiają się coraz to ciekawsze krafty (m.in. od Browaru Raduga, Inne Beczki, Wrężel, itp), do zabawy dołączyła również sieć sklepów Aldi z trunkami załogi Browars. Jednak to nie wszystko!
Po zimowej przerwie do Biedronki wróciła seria piw od Manufaktury Piwnej Browaru Jabłonowo, tj. Czar Goryczy, Cisza Nocna, Blond L'ale, Szlager.  Natomiast w Kauflandzie pojawiły się zestawy piw wraz ze szkłem od Browaru Fortuna. Odszukać mogliśmy serię Miłosław Warzy Śmiało oraz dwa pakiety Komesów. Jeśli mowa o zestawach, to we wspomnianym już wcześniej Lidlu dostępne są jeszcze pięciopaki od Browaru Kormoran.

Nie da się ukryć, że wraz z nadejściem pierwszych powiewów wiosny, markety zasypały nas rozmaitymi trunkami od różnych browarów. Czy jesteście przytłoczeni? My nie! Przeciwnie, jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tym faktem. Cieszy nas, iż piwa rzemieślnicze docierają do coraz większej liczby odbiorców, także tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kraftami. Może właśnie widok piwa o ładnej etykiecie, intrygującej nazwie i nieznanym stylu, które stoi na półce w ulubionym najbliższym sklepie sprawi, że sięgnie po nie zwykły Kowalski. Spróbuje zaciekawiony i zachwyci się albo... rozczaruje innym, obcym dla niego smakiem. Pewnie będą jedni i drudzy. My wierzymy jednak, iż nawet ten na początku negatywnie zaskoczony powróci do tego trunku albo spróbuje innego i potem kolejnego, aż w końcu znajdzie dla siebie idealną propozycję. W rezultacie grono miłośników piw kraftowych powiększy się. A o to przecież nam chodzi. Chcemy się wspólnie bawić i odkrywać coraz to nowe i ciekawe smaki!

Nie każdy jednak podziela nasze zdanie. Ostatnio w sieci pojawiło się wiele dyskusji na temat dostępności piw rzemieślniczych w marketach. Przeciwnicy twierdzą, iż odbywa się to kosztem sklepów specjalistycznych. Nie chcemy umniejszać roli ani jednych ani drugich i wdawać się w spory, ale fakt faktem takie jest prawo konkurencji. Rozumiemy obawy i protesty właścicieli mniejszych punktów, którzy niejako byli "pierwsi" i dbają o coraz szerszy asortyment dla uciechy swoich klientów, ale należy pamiętać, iż dostępność sklepów specjalistycznych (mimo, że nieustannie rośnie) nie jest na tą chwile zadowalająca. Nasze miasto mimo, iż liczba mieszkańców waha się w okolicy 200 tysięcy, nie oferuje ani jednego takiego punktu. Gdyby nie coraz szersza oferta lokalnych sklepów monopolowych oraz wspominanych tu marketów różnych sieci, za każdym razem gdybyśmy zapragnęli napić się czegoś godnego, czekałaby nas kilkunastominutowa wycieczka samochodowa. Może nie jest to dużo, ale nie zawsze są możliwości a poza tym jak to mówią...czas to pieniądz. Poza tym nasze miasto nie należy do najmniejszych, więc tylko możemy sobie wyobrazić jak sytuacja wygląda w innych miejscowościach. Poza tym, jak już o pieniądzach mowa, nie ma co ukrywać, że "marketowe" ceny też bywają przyjemniejsze dla kieszeni. Ponadto, często w ich ofercie pojawiają się piwa często niedocenianych w środowisku browarów, które gwarantują również solidny poziom. Warto ich spróbować i wyrobić sobie własne zdanie.

Zrobiło się poważnie... kończąc te rozkminy, stwierdzamy iż nie mamy nic przeciwko pojawianiu się rzemieślniczych trunków w marketach, sklepach lokalnych, monopolowych, a także ich szerokiej sprzedaży w punktach specjalistycznych.  Dla nas najważniejsza jest ich dostępność dla każdego.

A na koniec trochę luźniej...

Załoga piwnego nocnika robi zakupy w marketach i chętni przedstawi Wam najnowsze łupy:

  • w Kauflandzie natknęliśmy się na dwa zestawy od Browaru Fortuna. Z otwartymi ramionami podeszliśmy do półek na których leżała seria Miłosław Warzy Śmiało wraz ze szkłem degustacyjnym z kolorową grafiką.

piwnynocnik.pl blog o piwie

Nie sposób było nie przygarnąć również trunków z serii Komes. Tak ładnie się do nas "uśmiechały"!


piwnynocnik.pl blog o piwie


  • Po wizycie w Kauflandzie podjechaliśmy do pobliskiego Aldi po dwa piwa od zespołu Browars - Hopin i Jaśnie Pian już czekają na degustację!

piwnynocnik.pl blog piwny

  • Na koniec Biedronka! Przy okazji innych zakupów, nabyliśmy kilka trunków pod szyldem Manufaktury Piwnej Browaru Jabłonowo.

piwnynocnik.pl blog o piwie

Jak widzicie sami, czeka nas teraz dużo degustacji. O ich wynikach na pewno Was wkrótce poinformujemy! Zaczęła się już druga połowa miesiąca a więc coraz bliżej do przyznawania kolejnych nagród. Czy któraś z powyższych propozycji trafi na podium? a może wpadnie do ciągle głodnego piwnego nocnika? Czy przeżyjemy jakieś nieudane spotkanie, a może miłą niespodziankę? Przekonamy się już wkrótce! Bądźcie z nami!Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia