czwartek, 19 kwietnia 2018

Dwie niezwykle ciekawe nowości od Pracowni Piwa - Purple Haze oraz LAB 23!

piwnynocnik.pl blog piwny
Dwie premiery od Browaru Pracownia Piwa! Purple Haze utrzymany w stylu Hoppy Fruit Ale zaatakuje nas potężną dawką marakui i czarnej porzeczki. Trunek wzbogacony został czterema odmianami amerykańskich chmieli. 

LAB 23 to z kolei Beetroot Sour Ale, czyli kwaśne piwo z 40% dodatkiem tartego buraka. To rzecz jasna nie wszystkie informacje jakie mamy Wam do przekazania!

Purple Haze oprócz solidnego owocowego zastrzyku uraczy nas alkoholem na poziomie 7,7%. Piwo będzie więc stosunkowo mocne, ale prawdopodobnie nie poczujemy tego w trakcie degustacji. Wiele wskazuje jednak na to, że dostrzeżemy pracę chmieli odmian Citra, Chinook, Amarillo i Mosaic, które wpłyną na aromat, rześkość i pijalność tego piwa.

Wracając do drugiego z premierowych piw, czyli LAB 23 nie sposób jeszcze raz nie odnieść się do buraczanego dodatku. Jego ilość spowoduje, że ujawni się nie tylko w barwie, ale też aromacie. Twórcy sygnalizują, że w smaku będziemy mogli dostrzec nutę ziemistości połączonej z mineralnością. LAB 23 będzie lższejszy niż wyżej prezentowany Purple Haze. Przy ekstrakcie na poziomie 13 plato autorzy zestawili alkohol w wysokości 5,6%.

Źródło: Pracownia Piwa

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia