poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Kwietniowy weekend - Wizyta w Browarze Wrzos w Ustroniu i zakupy w piwnym raju!

piwnynocnik.pl blog o piwie
Mamy dopiero kwiecień a za nami kolejny gorący weekend! Trzeba przyznać, że pogoda nas rozpieszcza. Postanowiliśmy nie czekać na majówkę tylko już teraz ruszyć na wycieczkę w nasze pobliskie piękne góry - w Beskid Śląski, a dokładnie do Wisły i Ustronia. Jak zapewne się domyślacie, czekało tam na nas wiele atrakcji. Również te piwne!
Zaczniemy może nietypowo - od końca. Po dniu pełnym wrażeń, pozytywnie zmęczeni, w radosnych humorach, postanowiliśmy zrobić jeszcze jeden przystanek w drodze do domu. Zatrzymaliśmy się nie gdzie indziej jak w Świecie Piwa w Tychach! Jak zwykle wybór był bardzo trudny, bo na półkach dumnie prezentowały się butelki z kolorowymi etykietami, uśmiechały się do nas kraftowe nowości i nie tylko... Tym razem poszło jednak dość szybko. Sami się sobie dziwimy, ale wynikało to pewnie z tego, że mieliśmy w głowach już trochę pomysłów przygotowanych wcześniej. Tak więc w dalszą drogę do domu pojechało z nami kilka trunków:

  • Klitoria Ternateńska - Browar Waszczukowe (Blue AIPA)
  • Podwójny Wniosek Urlopowy - Browar Zakładowy (Podwójne Tropikalne Ryżowe IPA)
  • Tropical Black IIPA - Browar Wrężel (Black Imperial IPA)
  • TakAHaka - Browar Pinta (Tropical Black IPA)
  • Mad Driver - Browar Studio (Bezalkoholowe Vermont IPA)
  • Beer Geek Tart - Browar Deer Bear (Sour IPA) 
  • Señor Ehuehue - Browar Kingpin (Coffee Milkshake Double IPA)
Na powyższym zdjęciu dostrzegacie pewnie jeszcze trzy inne piwne nabytki - zapewne dla wielu z Was nieznane. Spokojnie. Nie zapomnieliśmy o nich. Opiszemy dokładniej za chwilkę! 

Zaczniemy teraz od początku. Naszą sobotnią wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Wiśle. Zaliczyliśmy niezbyt długi ale treściwy spacer w pięknym porannym słońcu. Oprócz pięknych okoliczności przyrody napotkaliśmy w samym centrum jeden sklep oferujący piwa kraftowe. Wybór może nie był duży, ale plus za sam fakt, iż takie miejsce znajduje się w tej niewielkiej miejscowości. Znacznie szersza oferta dostępna jest dla fanów mocniejszych trunków. Powinni oni być zadowoleni zwłaszcza z propozycji regionalnych

piwnynocnik.pl blog o piwieAle to nie koniec naszej podróży! Następnym celem był pobliski Ustroń Zdrój. Tam na przybywających turystów czeka, zlokalizowany w sąsiedztwie Dworca Kolejowego, Browar oraz Karczma Wrzos. Jak piszą o sobie, są browarem rzemieślniczym, produkującym osiem gatunków piw zgodnie z niemieckim prawem czystości. Serwowane w lokalu piwa są żywe, a więc nie poddawane filtracji i pasteryzacji, dzięki czemu zachowują swoje wyjątkowe właściwości i smak. Do ich produkcji używają tylko najwyższej jakości składników od dostawców, którzy działają na rynku od wielu stuleci. Wszystkie używane produkty są naturalne. Woda jest wydobywana z ustrońskich źródeł głębinowych, a maszyny browarnicze zasilane energią słoneczną.

piwnynocnik.pl blog o piwie

Ponadto, Browar oferuje również piwa butelkowe, niefiltrowane i pasteryzowane. Jednakże, aby nie tracić właściwości piwa żywego, ograniczają procesy konserwujące, przez co piwo butelkowe zachowuje świeżość do trzech miesięcy. Oprócz piwa lanego i pojedynczych butelek, nabyć można również specjalne zestawy upominkowe

piwnynocnik.pl blog o piwie

Oczywiście, nie mogliśmy nie zrobić przystanku w opisywanym Browarze. Szczerze mówiąc, jadąc tam już wiedzieliśmy co na nas czeka i ta wizyta w Karczmie Wrzos była obowiązkowym punktem programu. Niestety z racji czekającego powrotu do domu nie mogliśmy skosztować piwa na miejscu, ale przywieźliśmy ze sobą trzy butelki - Pils Premium, Złote Pszeniczne i Ciemny Koźlak. Jeśli jesteście ciekawi naszych wrażeń z degustacji to czytajcie nas na bieżąco. Wkrótce pojawią się recenzje!

Poniżej lista wszystkich piwnych trunków dostępnych w Browarze Wrzos

piwnynocnik.pl blog piwny
piwnynocnik.pl blog piwny
Na koniec dodajemy jeszcze cennik (stan na 21 kwietnia 2018 r.). Za piwo w lokalu zapłacimy odpowiednio 10 zł (za 0,5 l) i 8 zł (za 0,3 l) - z wyjątkiem Portera Ustrońskiego (15 zł za 0,5 l). Natomiast jeśli chcemy zabrać piwo ze sobą do domu to jeszcze musimy doliczyć złotówkę za butelkę :) Jeśli będziecie w Ustroniu to polecamy zajrzeć w to miejsce. Na pewno jest to ciekawa propozycja na piwnej mapie. My bierzemy się za degustację!

Źródło: Browar Wrzos

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia