wtorek, 10 kwietnia 2018

Nowe piwo od Browaru Kormoran - Chill Beer. Będzie lekko, rześko i owocowo!

piwnynocnik.pl blog o piwie
Dziś Browar Kormoran rozleje do butelek piwo Chill Beer w stylu Vermont Pale Ale, by już 18 kwietnia wprowadzić je do sklepów. Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim konkretnej pijalności objawiającej się w rześkości i owocowości! To nie koniec doniesień. Twórcy wyjaśniają bowiem, że Chill Beer zapoczątkuje nową serię lekkich piw z alkoholem wynoszącym maksymalnie 4,8% i ekstraktem, który nie przekroczy 11 stopni Plato.

Warzymy je, by nieść chillout z doskonałym niezobowiązującym piwem w ręku. Naszym marzeniem jest, by z Państwa ust usłyszeć: „Koniec pracy… słońce za oknem… czas na chill – Chill Beer!” – informuje Browar Kormoran.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie - pierwsze z piw Chill Beer w stylu Vermont Pale Ale owocowość zawdzięczać będzie nie owocom, a zastosowanym amerykańskim odmianom chmieli. Punktem wyjścia do uwarzenia VPA były piwa w stylu Vermont (New England) IPA. Uznaliśmy jednak, że jeżeli piwo ma stanowić kwintesencję chillu musi być bardziej sesyjne… wszak chill powinien trwać jak najdłużej. Dlatego przy zachowaniu wszystkich cech chmielowej owocowości Vermont IPA oferujemy piwo lżejsze, bardziej pijalne i z alkoholem na poziomie 4,8% - podsumowują twórcy.

Wiosenne i letnie wypady w plener z Chill Beer? Wiele wskazuje na to, że m.in. w tym celu powstało to piwo. Ciekawi jesteśmy pozostałych trunków składających się na nową serię Kormorana, dlatego zostańcie z nami. Gdy tylko będzie to możliwe, przekażemy Wam szczegóły na ich temat.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia