wtorek, 17 kwietnia 2018

Nowy trunek od Browaru Bazyliszek. Czy w parze z odważną etykietą idzie odważne piwo? Zatoka Czerwonych Świń już wkrótce!

piwnynocnik.pl blog o piwie
Browar Bazyliszek poinformował, że już w najbliższy weekend na rynku zadebiutuje Zatoka Czerwonych Świń, czyli piwo utrzymane w stylu Extra Red IPA. Trunek będzie charakteryzować się stosunkowo wysokimi wskaźnikami i kontrowersyjną etykietą, na której główną rolę odegrają trzy ubrane w garnitur postacie z twarzami świń, mogące kojarzyć się z… sylwetkami dość popularnych osób.

Na etykiecie oprócz tytułowych świń odnajdujemy czerwone blokowiska i symbole takie jak gwiazdka, goździk czy ciemne okulary, ale i przesiąknięte czerwienią blokowiska. Nie ukrywamy, że twórcy poszli w temacie dość odważnie. W najbliższym czasie fani polskiego kraftu będą mieć o czym dyskutować.

Wróćmy jeszcze na chwilę do samego piwa. Wspomniane we wstępie wskaźniki, to nic innego jak poziom goryczki określony na 80 punktów w skali IBU, a także konkretny ekstrakt równy 21,5 BLG i alkohol wystrzelony aż do 8,3%. Co sądzicie o tym projekcie?

Źródło: Browar Bazyliszek

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia