czwartek, 10 maja 2018

1 na 100 od Browaru Kormoran - czy niskoprocentowa propozycja może okazać się hitem lata?

piwnynocnik.pl blog piwny
Dziś krótko i konkretnie omówimy sobie nasz hit majówki, czyli piwo 1na100 od Browaru Kormoran. Jak smakuje Lite Rye APA wyposażone w zaledwie 1% alkoholu? Przyznać musimy, że naprawdę dobrze i choć ekstrakt na poziomie 6,5 BLG wrażenia nie robi, to i tak piwo potrafiło wstrzyknąć w nasze receptory całkiem fajną dawkę aromatu i smaku. Zapraszamy do lektury.

Jak już możecie się po wstępie domyślać, 1na100 dość często wybieraliśmy tej majówki spośród wielu dostępnych na rynku pozycji niskoalkoholowych i bezalkoholowych. Nie żałowaliśmy tego wyboru ani przez chwilę i właśnie dzięki temu piwo załogi Kormoran troszeczkę z nami pozwiedzało. Na zdjęciu widzicie 1na100 na tle Bramy Krakowskiej – w dodatku akurat w tym momencie nieobleganej przez ludzi. Takie zdjęcie udaje się tam zrobić 1na100 razy więc wszystko układa nam się tu w jedną całość.

Barwie tego piwa najbliżej do kolorów żółtego i pomarańczowego. W szkle daje to naprawdę fajny efekt – szczególnie na początku, gdy na całkiem przyzwoitym poziomie pracuje piana. Istotnym elementem tego piwa jest aromat, który jest na tyle charakterystyczny, że będziemy w stanie zapamiętać go na dłużej. Mamy w nim do czynienia przede wszystkim z przyjemnym bukietem konstruowanym przez cytrusy. Te kapitalnie współpracują z zauważalnymi nutami żywicznymi i leśnymi, które naprawdę wnoszą swoją obecnością wiele dobrego.

W smaku 1na100 pomimo niskiego ekstraktu daje nam posmakować całkiem solidnego kawałka historii. Mamy tu cytrusy, żywicę, ale i przyjemną goryczkę. Całość jest lekka, doskonale orzeźwia, gasi pragnienie, a co za tym idzie świetnie wpisuje się w porę letnią. W dodatku ani przez chwilę nie przyszło nam na myśl, by krytykować bardzo niski poziom alkoholu, który w tym przypadku jest raczej atutem. We znaki nie dała się też wodnistość. Dobra robota!

W ramach ciekawostki dodamy jeszcze, że piwo wspólnie z nami degustowała osoba, która smakoszem tego typu trunków nie jest. Rezultat? 1na100 wszedł jak ta lala, a odbiorca nie miał problemu z nazwaniem dostrzeżonych w smaku i aromacie nut.

piwnynocnik.pl blog o piwie
Podsumowując stwierdzamy jednogłośnie - Browar Kormoran zrobił to tak jak należy. Właśnie z tego powodu recenzowane przez nas piwo nie jest zwyczajną jednorazówką. Z przyjemnością wracaliśmy do niego podczas urlopu i z przyjemnością wrócimy jeszcze niejednokrotnie.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia