czwartek, 24 maja 2018

American IPA od Doctor Brew trzyma poziom!

piwnynocnik.pl blog o piwie
Ostatnio zasiedliśmy do degustacji kolejnego piwa reprezentującego barwy Doctor Brew. Tym razem wybór padł na styl American IPA i mówcie co chcecie, ale załoga tego Browaru naprawdę potrafi robić to „po swojemu” i co najważniejsze - dobrze. Zapraszamy po konkrety do krótkiej recenzji!

Piwo z jakim właśnie się mierzymy jest dostępne na rynku już od dłuższego czasu. Jak zapewne wiecie Doctor Brew budzi mieszane uczucia wśród beergeeków, ale my robimy swoje i nie zważamy na uprzedzenia, bo przecież tylko w ten sposób można tworzyć rzetelne recenzje. Zanim przejdziemy do głównego etapu recenzji przypomnijmy, że Doctor Brew pracuje aktualnie nad nową serią trunków. Jeden z nich udało nam się zdobyć (Experimental Vermont IPA), ale to już zagadnienie na kolejną recenzję.

Tymczasem American IPA ląduje w szkle i ujawnia idącą w bursztyn barwę. Mamy tu też wysoką pianę, która jednak stosunkowo szybko opada. W oczy rzuca się też ponadprzeciętny poziom nagazowania.

W zapachu z kolei dają o sobie znać słodkie owoce, towarzyszące bukietowi kreowanemu przez nuty leśne z naciskiem na atrakcyjną żywicę wychodzącą po delikatnym ogrzaniu piwa. Czuć tu również pracę chmielu i jednocześnie troszeczkę grejpfrutów. W rezultacie trzeba przyznać, że jak na styl AIPA w odsłonie klasycznej, mamy do czynienia z naprawdę fajną konstrukcją, która wygrywa z wieloma interpretacjami stylu AIPA wypuszczanymi na rynek przez szereg innych Browarów (czytaj też: Recenzja piwa w stylu AIPA od Browaru ReCraft, Recenzja High Hops w stylu AIPA od Browaru Kraftwerk). Przejdźmy do smaku, a w nim…

…Doctor Brew zapewnia nam wysoki poziom goryczki, określony przez twórców na 90 oczek w skali IBU. Dodać wypada, że prezentacja tego elementu nie została pozbawiona szlachetności, ale i nachalności – goryczka zalega stosunkowo długo, co spodoba się fanom mocnych wrażeń. Oprócz goryczki, AIPA dorzuca nam dostrzegalną słodowość, delikatny karmel i garść cytrusów. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni i uznajemy to piwo za naprawdę udane. Nie wierzycie? Sprawdźcie – być może pozbędziecie się uprzedzeń.

Nam stosunkowo złożony smak i aromat przypadł do gustu. Mieliśmy tu szereg atrakcyjnych nut i solidny poziom goryczki, za sprawą której twórcom udało się nadać trunkowi dodatkowej cechy charakteru. Tymczasem raz jeszcze zapraszamy Was do zapoznania się z recenzją innych klasycznych piw w stylu AIPA, które przyszło nam ostatnio recenzować. Przy okazji sprawdźcie Welcome to Vermont IPA od Doctor Brew i przygotujcie się na recenzję premierowego piwa Experimental Vermont IPA rozpoczynającej nową serię tego Browaru. Zostańcie z nami.


Czytaj też: 

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia