środa, 9 maja 2018

Czy piwo może być kwaśne, słodkie i słone jednocześnie? Może! To Beer Geek Tart od Browaru Deer Bear

piwnynocnik.pl blog o piwie
Beer Geek Tart czyli Tart & Salty Passion Fruit Sour IPA od Browaru Deer Bear to kolejna nowość z jaką mieliśmy do czynienia podczas weekendu majowego. Trunek ten został przygotowany przez ekipę z Torunia na tegoroczny Beer Geek Madness 6 Intense, który odbył się we Wrocławiu. Nie da się ukryć, że trafiliśmy na pozycję oszałamiająco ciekawą, ale o tym napiszemy Wam już szerzej w dalszej części naszej recenzji.

Wieczorową porą odpaliliśmy kapsel i dość nakręceni przelaliśmy trunek do szkieł. Początkowo piana wystrzeliła ku górze odwracając nieco naszą uwagę od koloru, który jest tak obłędnie żółto-pomarańczowy, że skojarzenia z sokiem same nasunęły nam się na usta. W dodatku to zmętnienie zestawione z lekkim musowaniem trunku… No po prostu bajka.

Początek w wykonaniu Beer Geek Tart był stosunkowo dobry. Przejdźmy więc do konkretów i rozłóżmy na czynniki pierwsze aromat. Słuchajcie – mamy wrażenie, że wąchamy świeżo wyciskany sok z cytryny. Zapach ten jest szlachetny i nie ma żadnych cech wspólnych ze zwyczajnym kwaskiem cytrynowym. Jedziemy dalej! Czujemy zapach jakby odrobinę sfermentowanych/przejrzałych owoców. Żebyście nas źle nie zrozumieli – nie jest to wada, a ogromna ciekawostka, która niesamowicie wciąga nas w szkła. W dodatku ta słodka marakuja i mango, ale też ananas i pomarańcze, które gdzieś po troszku przełamują tę charakterystyczną kwaskowatość. Tego po prostu trzeba samemu doświadczyć.

Prawdopodobnie dostrzegacie nasz zachwyt, ale trudno żeby było inaczej. Piwo od pierwszego momentu kapitalnie lansuje swoje atuty. Z przyjemnością zanurzymy się teraz w szkle i sprawdzimy potencjał drzemiący w smaku. Co my tu mamy? Cytrusy i charakterystyczną wyraźną kwaśność. Wyczuwamy też delikatny udział zastosowanej jako dodatek soli. Co ważne, w smaku nie zapomniano o owocach tropikalnych i minimalnej nutce słodyczy, która dość fajnie rozpycha się przez tę wyraźną kwaskowatość. Zespół Deer Bear wykorzystał dodatki naprawdę świetnie!

Beer Geek Tart to nieprawdopodobnie ciekawe, treściwe i pijalne piwo, w towarzystwie którego na pewno nie będziecie się nudzić. Mamy tu bardzo atrakcyjny wygląd, piękny aromat i fantastyczny smak, który odbierzecie jako kwaśno-słono-słodki. Kluczowe jest jednak bardzo profesjonalne połączenie i bezustanne przełamywanie się każdego z nich. Taki efekt to już zasługa Browaru Deer Bear. Brawo!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia