poniedziałek, 28 maja 2018

O sportowych emocjach przy dobrym pilsie, czyli Długi Weekend od Browaru Za miastem kibicuje z nami

piwnynocnik.pl blog o piwie
Weekend pełen sportowych emocji już za nami. Real Madryt bez większych problemów poradził sobie z Liverpoolem i po raz trzeci z rzędu sięgnął po puchar Ligi Mistrzów. Na krajowych boiskach też nie wiało nudą. W Nice 1 Ligi toczyła się bowiem walka o awans do Lotto Ekstraklasy. Na finiszu najlepsze okazały się ekipy Miedzi Legnica i Zagłębia Sosnowiec. Ok… Wszystko już jasne, dlatego bierzemy się za recenzje trunków, które towarzyszyły nam podczas tych wydarzeń. Na pierwszy ogień omówimy sobie piwo Długi Weekend, czyli klasycznego Pilsa od Browaru Za Miastem.

Przejrzysty trunek w złotej barwie z ponadprzeciętną pianą – tak krótko można opisać wygląd naszego Pilsa. Jeśli chodzi o aromat, wyczuliśmy przede wszystkim delikatną słodycz, ale można pokusić się też o stwierdzenie, że docierały do nas nuty kwiatowe. Oczywiście nie zabrakło solidnego akcentu słodowego, który dopełnił ten „pilsowy” bukiet. W rezultacie… uznaliśmy go za całkiem udany.

W smaku przy delikatnej słodyczy występowała stosunkowo wysoka goryczka. Jej poziom troszeczkę nas zaskoczył, ale oczywiście jak najbardziej na plus. Obojętnie nie mogliśmy przejść też obok charakterystycznego chmielowo-słodowego posmaku, który sprawił, że degustowany trunek zrobił na nas naprawdę dobre wrażenie.

Wiecie, że stworzenie dobrego piwa w stylu Pils wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Okazuje się jednak, że Browar Za Miastem zrobił to całkiem fajnie. Jeśli więc kolejny raz szukając rześkości zechcemy napić się klasycznego Pilsa, to bardzo prawdopodobne, że będzie to właśnie Długi Weekend.

Przypomnijmy, że recenzowane przez nas piwo Browaru Za Miastem jest aktualnie dostępne w ofercie sklepów sieci Lidl. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w jednej z naszych poprzednich aktualności. Jeśli lubicie piwa w tym stylu, to na pewno spodoba Wam się nasza recenzja wędzonego Pilsa leżakowanego w beczkach po whisky, który na rynek wypuszczony został przez Browar Śląski Alternatywa.

Czytaj też:  

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia