środa, 23 maja 2018

To sok czy piwo? Mega soczyste i owocowe Trapeze Passion Fruit Wheat od Browaru Raduga

piwnynocnik.pl blog o piwie
Wnioski z degustacji - Trapeze przynajmniej raz w życiu trzeba spróbować. Piwo Browaru Raduga utrzymane w stylu Passion Fruit Wheat miażdży bowiem soczystością i charakterystyczną kwaskowością generowaną przez owoc marakui. W szkle trunek praktycznie nie przypomina piwa. Łatwo pomylić go z gęstym sokiem pomarańczowym lub brzoskwiniowym. 
Uwaga! Degustacja była baaaaardzo krótka. Zapraszamy do recenzji!

Degustacji Trapeze podjęliśmy się podczas jednego z upalnych majowych dni. Po przelaniu go do szkła byliśmy zafascynowani jego intensywnym pomarańczowym kolorem, ponadprzeciętną gęstością i widocznymi cząsteczkami pulpy z owoców marakui, które nadały trunkowi nie tylko zjawiskowego wyglądu, ale i rewelacyjnego zapachu i smaku.

Jest to piwo nieziemsko owocowe, soczyste, orzeźwiające i zauważalnie kwaśne. Jesteśmy w stanie też doszukać się udziału pszenicy, która dość poważnie stawia opór owocowemu charakterowi tego piwa. Tak czy inaczej podczas degustacji towarzyszą nam wszystkie wyżej wymienione cechy, a ich intensywność utrzymana jest na właściwym - wysokim poziomie.

Na oddzielny akapit zasługuje wspominana już wcześniej marakuja. Trzeba przyznać, że załoga Radugi nie żałowała tego owocu, dzięki czemu może on odważnie szarżować wewnątrz szkła, skutecznie zachęcając nas do sięgnięcia po kolejny łyk. Po powyższym zdaniu domyślacie się zapewne, że poziom pijalności trunku jest niesamowicie wysoki. Nie mylicie się. Piwo znika z naszych szkieł w szokująco szybkim tempie, a wszystkie napotkane po drodze cechy powodują, że Trapeze chce się uznać bardziej za sok niż piwo. Podczas tej ekspresowej degustacji nie wyczuliśmy żadnych procentów, a charakterystyczne piwne nuty znajdują się raczej na planie drugim. Wspomnieć raz jeszcze wypada o dobrym występie pszenicy, która próbowała przezwyciężyć siłę soku drzemiącą w tym trunku.

Jedno jest pewne. Trapeze to piwo, które przynajmniej raz w życiu wypadałoby spróbować. Chociażby w celu zweryfikowania swoich preferencji. Jeżeli lubicie lekkie i bardzo owocowe trunki powinniście być naprawdę zadowoleni. Tym bardziej, że mamy tu do czynienia z zauważalną porcją pulpy, a właściwie jej dominacją!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia