wtorek, 5 czerwca 2018

Kolejne piwa rzemieślnicze w Lidlu. Wpadnijcie do sklepu w czwartek 7 czerwca!

piwnynocnik.pl blog o piwie
7 czerwca. Czwartek. Lidl. Uzupełnianie przedmundialowych oraz letnich zapasów.  Tym razem czekają na nas 3 trunki - od Browaru Pinta, Browaru Kormoran oraz Browaru Gościszewo. Trzy browary i trzy style. Hefeweizen (piwo pszeniczne), Witbier oraz India Pale Ale. Dla każdego coś dobrego. Zapraszamy!

Jeśli chodzi o Bawarkę od Browaru Pinta to mamy tu klasyczne bawarskie jasne piwo pszeniczne z osadem drożdży na dnie butelki. Warzone z najlepszych niemieckich słodów, chmielone aromatyczną odmianą Mittelfruh uprawianą w Hallertau, w Bawarii. W smaku przyjemnie kwaskowe i zdecydowanie orzeźwiające. W aromacie banany i goździki. Ekstrakt 13,1 Plato, Alkohol 6,1%. 

Natomiast Witbiera od Browaru Kormoran chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.  Jest to trunek o przyjemnym, lekkim, zbożowym aromacie z wyraźnie zaznaczonymi aromatami ziół – zwłaszcza kolendry oraz skórki pomarańczy.

Na koniec Browar Gościszewo i Szeryf IPA. Jak określają twórcy, jest to dobrze zbalansowane IPA, które cieszy oko delikatnie rubinowym kolorze. W aromacie, jak przystało na India Pale Ale, znajdziecie cytrusy i owoce egzotyczne. Goryczka wyraźna, ale nienachalna - zachęta do zamówienia następnej kolejki w Saloonie.Szeryf przybył z daleka, aby bronić was przed nijakim piwem.

Widzimy się w Lidlu!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia