środa, 13 czerwca 2018

O tym jak Bawarka podbiła nasze serca pszenicą

piwnynocnik.pl blog o piwie
Ostatnio dość często kierujemy się w stronę pozycji Browaru PINTA. Kolejną z nich jest Bawarka, czyli mocno pszeniczno-drożdżowo-słodowe piwo sprawiające wrażenie bardzo treściwego. Twórcy używają określeń - klasyczne, jasne, pszeniczne (…). Ale czy przypadkiem nie jest to zbyt skromna prezentacja? Usiądźcie wygodnie i sprawdźcie naszą kolejną recenzję.

Co tu dużo prawić - Bawarka podbiła nasze serca. Gdyby nie parametry (13,1 BLG, 6,1% alkoholu) moglibyśmy pokusić się o nadanie jej miana piwa imperialnego. To jednak zasługa pracy zespołu PINTA, który naszym zdaniem do omawianego trunku przyłożył się, jak Błaszczykowski do indywidualnych treningów przed Mundialem w Rosji. Postawa jak najbardziej zasługuje na uznanie (zarówno PINTY, jak i Kuby), ale czas na uzasadnienie.

Pod wspomnianą szeroko pojętą pszenicznością, drożdżowością i słodowością kryje się zdecydowanie więcej. Nie jest to żaden nasz wymysł, bowiem Bawarka jest naprawdę ponadprzeciętnie treściwym piwem, którego posmak czujemy jeszcze długo po jej przełknięciu.

W smaku i zapachu atakują nas oczywiście banany. Jest tu też konkretna porcja sfermentowanych owoców, czyli nuta bywająca w wyraźnych pszeniczniakach. Na granicy autosugestii lokalizujemy też troszeczkę miodu i wanilii. Nie są to jednak oczywiste nuty i prawdopodobnie każdy z Was odbierze je na swój sposób. W smaku po receptorach smakowych dość pewnie przechadza się też kwaskowatość. Jest to pszeniczniak pełną parą i to przez duże „P”. Zastosowane niemieckie słody również robią robotę i w efekcie notujemy tu pożądaną przez każdego kompletność.

Szczerze? Szukaliśmy takiego piwa naprawdę długo. Sięgaliśmy po różne trunki, nawet imperialne i nie dawały nam tego, co dała nam Bawarka. Piwo pije się z ogromną przyjemnością. Pijalność i orzeźwienie to drugie i trzecie imię, które bez wątpienia PINTA świadomie nadała swojej pozycji. Polecamy. Spośród dziesiątek pozycji reprezentujących ten styl mamy do czynienia z pewniakiem! Bardzo liczymy na utrzymanie poziomu w każdej kolejnej warce.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia