środa, 22 sierpnia 2018

Piwoteka zapowiada szereg nowości. Na pierwszy ogień Csibiszkusz!

Piwnynocnik.pl blog piwny
Browar Piwoteka już niejednokrotnie goszczący na naszym blogu zapowiedział właśnie nadciągającą garść piwnych nowości. Nie ukrywajmy - twórcy przyzwyczaili nas do odważnych połączeń, w wyniku których powstają naprawdę niepowtarzalne trunki. Oczywiście na takie jak najbardziej liczymy! To już najwyższy czas abyście poznali pierwszą z zapowiadanych premier.

Csibiszkusz utrzymany w stylu Herbal Ale zawdzięcza swoje istnienie Łódzkiemu Festiwalowi Piwowarów Domowych. To właśnie w ramach tego wydarzenia wyłoniono zwycięską recepturę piwa opracowaną przez węgierskiego piwowara Gergelyego Boldys.

W efekcie wewnątrz butelki zamknięto m.in. skórkę słodkiej pomarańczy, hibiskus, rozmaryn, gorzką pomarańczę, kardamon oraz chmiel magnum. Nie zapomniano też o płatkach ryżowych i żytnich, drożdżach US-05, a także słodach jęczmiennych (pilzneński, cara pils). Naszym zdaniem brzmi ciekawie. Czekamy na oficjalną premierę!

1 komentarz:

  1. Małe sprostowanie. Csibiszkusz wygrał V Łódzki Konkurs Piw Domowych w kategorii Herbal Pale Ale, a nie żaden festiwal. Po drugie zwycięzca nazywa się Gergely Boldis.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia